Reklama
Minister z Bochni?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 12 lutego 2021 23:58

Wiele wskazuje na to, że bocheński poseł Porozumienia Jarosława Gowina – wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Bukowiec zostanie ministrem. To efekt „czystek” do których doszło dzisiaj w partii, której szefuje wicepremier Jarosław Gowin. Porozumienie, koalicjant  Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, przeżywa obecnie wewnętrzne „tarcia”. To pokłosie wolty, na czele której stoi Adam Bielan. Ten polityk i znany prawicowy spin doktor uważa bowiem, że Jarosław Gowin od kilku lat, w świetle statutu partii którą stworzył, nie jest już jej prezesem. Innego zdania jest jednak większość zarówno członków partii, zarządu jak i klubu poselskiego. Dzisiaj, w czasie posiedzenia Zarządu Porozumienia, z partii wykluczono kilku znanych polityków. Jednocześnie Jarosław Gowin i jego ludzie cofnęli rekomendację dla ministra ds. samorządu, wiceministra aktywów państwowych oraz wiceministra rozwoju regionalnego.Chodzi o zawieszenie grupy członków Porozumienia,m.in. ministra w KPRM Michała Cieślaka, wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka czy wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa.- Wszyscy ci panowie stracili rekomendacje Porozumienia do zasiadania w koalicyjnym rządzie– powiedział nam jeden z polityków Porozumienia.Czy jedno z tych stanowisk obejmie Stanisław Bukowiec?

 
Powiat Tarnowski. Poleje się znowu krew
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 26 stycznia 2021 23:55

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, powodującą brak możliwości zorganizowania akcji oddawania krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, serdecznie zachęcamy do oddawania krwi w punktach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddziały terenowe w Tarnowie: na ul. Lwowskiej 178A, Szpital im. Św. Łukasza, oraz na ul. Szpitalnej 13, Szpital im. Edwarda Szczeklika – apeluje wicestarosta tarnowski, a zarazem prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

 
Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy z nowym samochodem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 25 stycznia 2021 18:18

Obecnie w DPS w Karwodrzy podopieczni korzystają z trzech samochodów, które średnio dziennie pokonują ok. 140 km. Nowy samochód kosztował ponad 164 tys. zł, a udało się go kupić dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Tarnowskiego oraz z PFRON. Teraz poprawi się bezpieczeństwo i komfort dowożenia mieszkańców placówki m.in. do poradni specjalistycznych. To dziewięcioosobowy bus marki Renault Trafic wyposażony w windę i miejsce na wózek inwalidzki.

 
Wybory samorządowe wczesną wiosną 2023 roku?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 23 stycznia 2021 00:18

Wiele wskazuje na to, że kadencja samorządu zostanie skrócona: z 5 do 4.5 roku. Gdyby to tego doszło to wybory odbyłyby się nie w październiku 2023 roku, ale w kwietniu. Takiego scenariusza nie wykluczają posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie nie chcą się na ten temat wypowiadać. Oficjalnie, bo nieoficjalnie potwierdzają, że takie głosy w kierownictwie partii się pojawiają. – Ostateczna decyzja zapadnie na Nowogrodzkiej (siedziba PiS w Warszawie). Jest wiele przesłanek, które przemawiają za takim scenariuszem – mówi naszej redakcji jeden z tarnowskich liderów Prawa i Sprawiedliwości.

 
Rozmowa z Anną Pieczarką, Poseł na Sejm RP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 stycznia 2021 16:53

apieczzarkaPani Poseł, co Pani czuła składając przed ponad rokiem ślubowanie poselskie?
To było dla mnie wielkie przeżycie. I nie jest to bynajmniej frazes uświęcony potrzebą chwili. Było to bodaj największe w moim życiu przeżycie. Czułam przede wszystkim wielką dumę, z tego że dzięki około 75 tysiącom głosów, z woli mieszkańców regionu tarnowskiego zostałam posłem na Sejm RP. Dumę z tego, że będę mogła reprezentować nasz region w Warszawie. Oczywiście obok dumy było także przekonanie, że uczestniczę w czymś naprawdę wielkim, w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej, w realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości, w realizacji dużego projektu zwanego Zjednoczona Prawica. Pojawiło się także brzemię ogromnej odpowiedzialności, jaka ciąży na posłach, na całym obozie Zjednoczonej Prawicy. Korzystając z okazji, raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim tym, którzy w wyborach parlamentarnych, jesienią 2019 roku, oddali głos na mnie, oddali głos na któregoś z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

 
Ciężkowice. Czterech kandydatów na burmistrza?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 18 stycznia 2021 18:27

Robert Figas, Michał Koralik, Stanisław Kuropatwa oraz Dorota  Mazur powalczą o fotel włodarza gminy Ciężkowice w zaplanowanych na 28 lutego wyborach przedterminowych. (wykaz alfabetyczny, żeby ktoś nie posadził nas o stronniczość). Wakat powstał z powodu śmierci byłego burmistrza Ciężkowic Zbigniewa Jurkiewicza. Powalczą pod warunkiem, że każdy z nich zbierze co najmniej sześćset podpisów pod listą poparcia, a to w dobie pandemii może być sporym wyzwaniem dla niektórych z kandydatów. Jeżeli żaden z nich nie otrzyma w pierwszej turze co najmniej 50 procent głosów plus jeden głos, potrzebna będzie „dogrywka”. Zaplanowano ja dwa tygodnie później – na 14 marca 2020 roku. Do 2 lutego, do północy, kandydaci muszą złożyć podpisy pod rejestracją kandydata. Wybory odbędą się 28 lutego, w godzinach od 7 do 21 w pięciu lokalach wyborczych:  w Ciężkowicach (urząd Gminy); Ciężkowicach (Schronisko Młodzieżowe); w Szkole Podstawowej nr 1 w Jastrzębi, Szkole Podstawowej w Zborowicach oraz Szkole Podstawowej w Bruśniku.

 
Ciężkowice. Wyborczy kalendarz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 stycznia 2021 00:52

Znamy kalendarz wyborczy w Ciężkowicach. Na 28 lutego zaplanowano tam wybory burmistrza. Wakat powstał z powodu śmierci poprzedniego włodarza gminy, Zbigniewa Jutkiewicza. Jeśli w tym dniu, żaden z kandydatów nie zdobędzie poparcia ponad 50 procent wyborców (co najmniej 50 procent plus jeden głos) odbędzie się „dogrywka”. Premier zdecydował, że wybory odbędą się 28 lutego, zatem druga tura głosowania (jeśli będzie potrzebna, a wszystko na to wskazuje) odbędzie się 14 marca.

 
Rozmowa z burmistrzem Wojnicza Tadeuszem Bąkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 15 stycznia 2021 00:00

Gmina przeznaczy ponad 17 milionów na inwestycje. Do tej pory jeszcze nigdy nie udało nam się  wygospodarować takiej sumy. Jak Pan podsumuje 2020 rok? Czy można powiedzieć, że był udany dla gminy Wojnicz?

Można powiedzieć, że nawet bardzo udany. Rok 2020 dla gminy Wojniczjest najlepszym rokiem jeżeli chodzi o ilość uzyskanych funduszy zewnętrznych oraz wbrew pozorom pod względem ilości realizowanych inwestycji. Cieszę się, że w tym roku wszystkie prace na terenie gminy Wojnicz dostały rozpędu, wszystko to dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych i dobrze przygotowanym wnioskom. Niestety nie wszystko uda nam się zrealizować w tym roku, niektóre inwestycje będą kończone w 2021 r.Jednak warto podkreślić, że gmina Wojnicz po raz pierwszyw historii w 2021 r. przeznaczy ponad17 milionów na inwestycje i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta kwota może wzrosnąć. Czekamy jeszcze na wyniki wszystkich złożonych wniosków o dofinansowanie. Dodam, że jeszcze nigdy nie udało się przeznaczyć tak dużych środków na inwestycje w naszej gminie. Dobrą wiadomością jest również to, że Gmina Wojnicz zajęła 240 miejsce w Rankingu Finansowym Samorządów w Polsce za 2019 r. w kategorii gmina miejsko - wiejska i jest to awans 110 miejsc w stosunku do roku poprzedniego. Taka informacja buduje. Uzyskany wynik to motywacja do dalszej wytężonej pracy na rzecz mieszkańców. Jest również potwierdzeniem tego, że w gminie jest i żyje się coraz lepiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .