Reklama
Brzesko. Spotkanie z Wicemarszałkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 13 stycznia 2021 20:07

aL1080068Wsparcie dla instytucji kultury, organizacji pożytku publicznego, pomoc w realizacji inwestycji o charakterze infrastrukturalnym i drogowym, ale także współfinansowanie dużych imprez masowych zapowiedziała podczas spotkania w Brzesku, Iwona Gibas, wicemarszałek Małopolski. Do Stolicy powiatu brzeskiego przyjechała na zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko. - Współpraca i podejmowane wspólne działania w zakresie rozwoju powiatu brzeskiego oraz całego Subregionu Tarnowskiego były przedmiotem spotkania wicemarszałek z były wiceszefowa resortu zdrowia. W spotkaniu uczestniczył także Edward Czesak. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko jest przekonana, że spotkania z panią marszałek na trwałe wpiszą się w „krajobraz" powiatu brzeskiego oraz Subregionu Tarnowskiego.

 
Powiat tarnowski. Stary most w Ostrowie poszedł na złom
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:32

Chodzi o przeprawę nad Dunajcem w Ostrowie. Jak już pisaliśmy na naszym portalu pierwszy etap remontu zakończył się kilka tygodni temu. Od jakiegoś czasu nad

 
Gmina Tarnów. Budżet z nadwyżką
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:31

Kwoty mówią same za siebie, a wykonanie uchwały budżetowej z ubiegłego roku nie pozostawia złudzeń. Różnica między planowanymi dochodami a wydatkami stanowiła nadwyżkę w kwocie przeszło 2 milionów złotych! Planowany na skutek epidemii w sierpniu ubiegłego roku deficyt budżetowy na poziomie 5 milionów złotych, udało się zmniejszyć na koniec roku do kwoty miliona złotych. Podobnie z kredytem – w związku z deficytem na skutek mniejszych wpływów głównie z PIT, zamiast zaplanowanych 9 milionów złotych, ostatecznie wykorzystano niewiele ponad 4 miliony. - Kredyt jest więc znacznie mniejszy. Mowa o dużych oszczędnościach na poziomie przeszło 5 milionów 300 tysięcy złotych – mówi skarbnik, Łukasz Woskowicz.

- Mimo trudnego roku związanego z epidemią koronawirusa, nasze, budżetowe cyfry wyglądają bardzo dobrze.

 
Szczurowa. Cztery działki pod „młotek”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 stycznia 2021 18:36

Gmina Szczurowa jest jedną z najatrakcyjniejszych gmin dla potencjalnych inwestorów we wschodniej części Małopolski. – Decyduje  o tym kilka czynników – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją wójt Zbigniew Moskal. Ogromnym atutem jest doskonałe położenie: z centrum Szczurowej, do stolicy Małopolski jest niewiele ponad 30 kilometrów. Niewiele dalej jest do Tarnowa. W pobliżu znajduje się także autostrada A4, stara droga międzynarodowa 4E40 oraz droga wojewódzka Tarnów – Żabno – Szczurowa – Niepołomice – Kraków. Ten układ uzupełnia droga Brzesko – Górka z mostem przez Wisłę i dalej w kierunku Warszawy. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal gmina może zaoferować także media: w postaci wodociągu, sieci kanalizacji sanitarnej. Niedawno gmina Szczurowa przeznaczyła na sprzedaż cztery atrakcyjne nieruchomości zlokalizowane w Strefie Aktywności Gospodarczej. Działki o wielkości od 1 ha do 2 ha w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 768 z dojazdem drogą wewnętrzną bez ograniczeń tonażowych. Wszystkie nieruchomości objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod usługi komercyjne i produkcję. Zapraszamy przyszłych inwestorów do zapoznania się z postępowaniem przetargowym na naszej stronie internetowej – zachwala walory gminy wójt Moskal.

 
Ciężkowice. Zmarł Stanisław Haraf
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 stycznia 2021 20:54

Dzisiaj rano zmarł Stanisław Haraf. W lipcu tego roku miał odejść na emeryturę. Nie zdążył. Od 2018 roku był radnym Rady Powiatu Tarnowskiego, ale z samorządem związany był od połowy lat 90. tamtego stulecia. Wtedy to mieszkańcy Jastrzębiej powierzyli mu mandat sołtysa. Liczne sukcesy na tym stanowisku sprawiły, że jesienią 1998 roku, mieszkańcy jego rodzinnej wsi obdarzyli Go zaufaniem i wybrali na radnego Rady Miejskiej. Na pierwszej sesji kadencji 1998 – 2002 został wybrany przewodniczącym. Ponownie, w 1999 roku wybrano Go sołtysem Jastrzębi. Od 2002 roku pełnił funkcję wiceburmistrza Ciężkowic. Po wyborach w 2010 roku wycofał się z polityki, powrócił do niej w wielkim przytupem jesienią 2018 roku, kiedy to poparło go blisko tysiąc osób i został radnym Rady Powiatu Tarnowskiego, pełnił funkcje wiceprzewodniczącego.

 
Powiat Tarnowski. Inwestycje z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 05 stycznia 2021 07:07

To absolutny rekord w dziejach powiatu tarnowskiego. Mowa o budżecie na 2021 rok, który został przyjęty jednogłośnie przez Radę Powiatu Tarnowskiego. Jest bogaty w inwestycje. Mimo pandemii koronawirusa na wydatki majątkowe zapisano rekordową kwotę – przeszło 48 mln zł. To najwięcej w dotychczasowej historii powiatu. -Jest to budżet bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany– zapewnia starosta Roman Łucarz. – Kontynuowana będzie realizacja wszystkich inwestycji strategicznych. Ogólnie na wydatki majątkowe przeznaczamy najwięcej w dotychczasowej historii powiatu. Możliwe jest to dzięki pozyskaniu dofinansowań i pieniędzy z różnych programów, w tym dużej pomocy ze strony rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

 
Rozmowa z Józefą Szczurek-Żelazko
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 03 stycznia 2021 00:00

Rozmowa z Józefą  Szczurek – Żelazko, byłym wiceministrem zdrowia i posłem na Sejm RP (Ziemi Tarnowskiej, Dąbrowskiej, Brzeskiej, Bocheńskiej, Wielickiej i Proszowickiej).

Zaszczepi się Pani przeciwko koronawirusowi?
Oczywiście. Jest to w pełni bezpieczna szczepionka. Na temat jej rzekomej szkodliwości powstało wiele mitów i face newsów. Tymczasem tylko poprzez powszechne szczepienia możemy szybko pokonać koronawirusa i doprowadzić do tego, że jako społeczeństwo nabierzemy tak zwanej odporności stadnej. Wszyscy chcielibyśmy, by było to już za nami. Historia podobnych pandemii, jak chociażby Grypy Hiszpanki, uczy pokory, pokazuje że pandemia może potrwać nawet dwa lata – trzy lata. Chyba, że uda się wcześniej znaleźć odpowiednie panaceum – w tym przypadku szczepionkę. Szczepionka jest. Teraz musimy się zaszczepić. Myślę, że nikt nie jest dzisiaj wstanie powiedzieć, kiedy świat wróci do „normalności”. Ja jednak wierzę, że nastąpi to w przyszłym roku. Tego mieszkańcom naszego regionu, kraju i świata, serdecznie życzę.

 
Powiat Tarnowski. Sporo się działo na południu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 stycznia 2021 00:00

Sporo się działo w latach 2019 – 2020  na drogach powiatowych. Zdaniem Krzysztofa Płaczka,  radnego Powiatu Tarnowskiego, a zarazem Wiceprzewodniczącego  Komisji Rewizyjnej, oraz Wiceprzewodniczącego  Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, jest to efektem doskonałej współpracy z wójtem Markiem Karasiem oraz radnymi gminy. – W ostatnich dwóch latach wykonaliśmy inwestycje o wartości około półtora miliona złotych – wylicza Krzysztof Płaczek.  W ostatnich dwóch latach prace prowadzono na drogach powiatowych we wszystkich sołectwach gminy. W Olszynach  wyremontowano część drogi poprzez nałożenie nowej nakładki asfaltowej oraz wykonanie poboczy o  długości ponad kilometra (droga powiatowa 1387K0. Na całym tym odcinku zostały również wyczyszczone wszystkie studzienki kanalizacyjne oraz wykonane konserwacje rowów. Pojawił się nowy chodnik  przy drodze powiatowej 1387K w miejscowości Olszyny. Wykonana została naprawa zniszczonej nakładki asfaltowej drogi powiatowej nr 1403K Rzepiennik Suchy – Olszyny w miejscowości Olszyny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .