Reklama
Czchów. Szkoła z laptopami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 stycznia 2021 00:00

Blisko dwieście tysięcy złotych otrzymała w tym roku gmina Czchów na zakup nowych laptopów. Dyrektorzy szkół, w uzgodnieniu z wychowawcami klas, przekazali sprzęt uczniom z najuboższych rodzin oraz z rodzin, w których aktualnie w szkole podstawowej lub średniej uczy się kilkoro dzieci. Takich rodzin jest kilkadziesiąt. – Mam świadomość tego, że rodzice nie są wstanie kupić trzech czy czterech laptopów. Zresztą w okresie, kiedy nie ma pandemii, nic im po takiej ilości sprzętu. Pomoc gminy w tym przypadku jest bezcenna. Dodam tylko, że komputery uczniom szkół ponadpodstawowych przekazało także Starostwo Powiatowe w Brzesku -0 mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Tuchów. Blisko 18 milionów z dotacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 01 stycznia 2021 17:11

Na 2020 roku cieniem, w przypadku Tuchowa, kładzie się tylko pandemia. Pomimo epidemii był szczęśliwy dla tuchowskiego samorządu pod względem pozyskanych funduszy zewnętrznych.
Łącznie w 2020 roku pozyskano: 17 963 545,00 zł.  Środki w przeważającej większości przeznaczone są na inwestycje służące poprawie stanu środowiska naturalnego: ochrona powietrza, instalacje fotowoltaiczne, wodociągi, kanalizacja i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Pozyskano też środki na poprawę jakości infrastruktury drogowej, sportowej i edukacyjnej oraz wyposażenia OSP. Władze gminy z burmistrz  Magdaleną Marszałek na czele dwoiły się i troiły w poszukiwaniu środków.

 
Ciężkowice. W marcu wybory na burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 grudnia 2020 00:51

Potwierdziły się nasze informacje: Stanisław Krawiec został powołany, na wniosek wojewody małopolskiego, na komisarza Ciężkowic. Będzie kierował pracami Urzędu Miejskiego w tej podtarnowskiej gminie. Szefował gminie będzie do momentu zaprzysiężenia nowego włodarza gminy, który zostanie wybrany przez mieszkańców, w ramach wyborów uzupełniających. Wybory muszą się odbyć do 8 marca 2021 roku – wynika z kalendarza wyborczego (8 grudnia wojewoda małopolski wygasił mandat byłego burmistrza). Niebawem zostanie podjęta decyzja o terminie wyborów. Z naszych nieoficjalnych informacji, potwierdzonych przez nasze źródło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wynika że wybory odbędą  się 7 marca. Jeśli w tym dniu żaden z kandydatów nie uzyska 50 procent głosów plus jeden głos, będzie potrzebna druga tura wyborów. Odbędzie się ona 21 marca.

 
Powiat Tarnowski. Jesteśmy na plusie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 grudnia 2020 00:50

Nie mamy jeszcze pełnych danych, ale obliczamy, że głównie w wyniku mniejszego wpływu z naszego udziału w podatku PiT stracimy około 5 procent spodziewanych tegorocznych dochodów. Ale dzięki pomocy rządowej żadnych negatywnych skutków dla budżetu nie będzie to miało. Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że otrzymaliśmy od rządu więcej pieniędzy niż straciliśmy w wyniku pandemii. Najpierw w ramach rządowej tarczy antykryzysowej powiat tarnowski dostał przeszło 7,2 mln zł na dowolne działania inwestycyjne, a następnie 4 mln zł na konkretne już zadanie inwestycyjne - mówi starosta Roman Łucarz.

 
Rzepiennik Strzyżewski. Prace na finiszu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 28 grudnia 2020 00:00

Na koniec grudnia 2020 roku przewidziano zakończenie prac związanych z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Rzepienniku Biskupim oraz Rzepienniku Suchym. Wartość inwestycji to blisko 2.7 miliona złotych Pozwoli to na wpięcie do sieci ponad 70  gospodarstw domowych, skorzysta na tym ponad czterystu  mieszkańców obydwu osad.  Prace budowlane przebiegały bardzo sprawnie. To efekt doskonałej współpracy pomiędzy samorządem gminy, mieszkańcami, spółką Komunalną Dorzecze – Białej, która była inwestorem oraz wykonawcą I inspektorem nadzoru. Dowodem na to, jest chociażby czas realizacji inwestycji.  

 
Małopolska. Pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 27 grudnia 2020 13:01

Ma na imię Krystyna i jest oddziałową od dłuższego już czasu opiekującą się pacjentami zakażonymi koronawirusem. Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie pracuje, niejednokrotnie widziała, jak ogromne straty w organizmie może wyrządzić COVID-19. Dlatego – jak mówi – nie miała wątpliwości, że szczepionka stanowi dla nas wszystkich ogromną szansę. To właśnie pani Krystyna jest pierwszą Małopolanką, która dziś została zaszczepiona przeciwko COVID-19.

 
Powiat Tarnowski. W wigilie nieczynne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:42

W wigilię, 24 grudnia Starostwo Powiatowe w Tarnowie będzie nie czynne. Uprzejmie informuję, iż w dniu 24 grudnia 2020 roku (tj. czwartek) Starostwo Powiatowe w Tarnowie będzie nieczynne, w związku z dodatkowym dniem wolnym od pracy za dzień 26 grudnia 2020 roku (tj. sobota). Nie będą także pracowały wszystkie inne instytucje, które mi podlegają – tłumaczy starosta tarnowski Roman Łucarz.

 
Ryszard Pagacz wicewojewodą małopolskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 18 grudnia 2020 10:26

Ryszard Pagacz został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego. Kilka tygodni temu dymisję złożył obecny wicewojewoda, były starosta oświęcimski, a zarazem kandydat Zjednoczonej Prawicy na fotel burmistrza Oświęcimia, Zbigniew Starzec. Decyzja o powołaniu Ryszarda Pagacza na stanowisko wicewojewody zapadła pod koniec listopada. Tym samym, jak twierdzi nasz informator, załagodzony został spór pomiędzy grupą osób skupionych wokół byłej premier Beaty Szydło, a małopolską frakcją profesorską (marszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wiceminister edukacji, profesor Włodzimierz Bernacki – senator RP). Porozumienie obejmowało także zmiany w sejsmiku i zarządzie województwa, Iwona Gibas została członkiem zarządu (zamiast Edwarda Czesak, który zrezygnował), a na stanowisku wiceprzewodniczącego sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, zastąpił ją radny Wojciech Skruch.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .