Reklama
Rzepiennik Strzyżewski. Otwarcie wiosną…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 grudnia 2020 10:13

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Rzepiennik Strzyżewski wkroczyła w kolejny etap. Trwają prace brukarskie, montaż wiat oraz budowa zbiornika na wodę – informuje wójt Marek Karaś.  Prace budowlane wraz z wyposażeniem będą kosztowały: 2.643.698; z tego dotacja wynosi:  1.487.754 Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym. Blisko 1.5 miliona złotych  złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.  PSZOK to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. – Nasz  obiekt będzie spełniał wszelkie unijne standardy – zapewnia wójt gminy Marek Karaś. W nowym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy będą mogli samodzielnie, w wybranym przez siebie momencie, zawieźć tam m.in. przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne, meble itp.

 
Ciężkowice. Premier powołał komisarza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 grudnia 2020 22:37

Stanisław Krawiec będzie pełnił obowiązki burmistrza Ciężkowic – dowiedziała się nasza redakcja. Dzisiaj na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, został powołany na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego.  – Był jednym z kilku kandydatów. Ostatecznie wojewoda małopolski zdecydował się rekomendować właśnie Stanisława Krawca. Premier Mateusz Morawiecki  uznał, że to dobre rozwiązanie dla miasta i gminy. Wiele wskazuje na to, że swoje obowiązki przejmie jeszcze w tym tygodniu, nie wykluczone, że jutro (czwartek 17 grudnia) – mówi nam osoba związana z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie.

 
Powiat Tarnowski. Nowa siedziba wydziału
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 grudnia 2020 22:13

Wiele wskazuje na to, że za rok o tym czasie Wydział Komunikacji tarnowskiego Starostwa Powiatowego będzie miał nową siedzibę. Znajdzie się w budynku przy ulicy Ostrogskich. Zdaniem starosty tarnowskiego Romana Łucarza to dobra lokalizacja. Ulica Ostrogskich jest jedną z przecznic ulicy Tuchowskiej, jest tam na tyle miejsca by zlokalizować parking, co w przypadku ulicy Narutowicza (siedziby Starostwa Powiatowego w Tarnowie) to wielkie utrapienie dla klientów i władz powiatu. Obiekt przy Ostrogskich czeka jednak kapitalny remont. Powiat ma jednak środki na ten cel.

 
Kto komisarzem Ciężkowic?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 15 grudnia 2020 00:00

Stanisław Krawiec, Barbara Łącka, Krystian Zieliński oraz Marek Zwolenik – to czwórka kandydatów na fotel komisarza – burmistrza Ciężkowic. Z naszych informacji wynika, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym tygodniu, nie wykluczone, że jutro – w środę 16 grudnia 2020 roku. Wakat powstał z powodu śmierci poprzedniego włodarza gminy – Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, na koronawirusa. Zgodnie z prawem wybory musza się odbyć do 90 dni od wygaszenia mandatu poprzedniego burmistrza.

 
Ostrów. Most do częściowej rozbiórki: prace mocno zaawansowane
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 grudnia 2020 00:00

Jakieś  35 – 40 milionów złotych będzie kosztowała rozbiórka (częściowa) starego mostu oraz jego nowa nadbudowa. Mowa o przeprawie nad Dunajcem, w Ostrowie, w gminie Wierzchosławice. – Na razie otrzymaliśmy cztery miliony na prace przy demontażu „starego” mostu. Liczymy na trzydziestomilionową dotację na drugi etap prac – mówi w rozmowie z naszą redakcją Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

 
Rzepiennik. Stadion z ogrodzeniem i nowym oświetleniem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 grudnia 2020 00:00

Powody do radości mają zawodnicy Klubu Sportowego  z Rzepiennika Strzyżewskiego. Na finiszu jest bowiem modernizacja obiektu, na którym grają i trenują na co dzień miejscowi piłkarze. Przypomnijmy, że KS Rzepiennik Strzyżewski gra w Klasie A. Realizacja zadania możliwa była dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego w ramach projektu: „ Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” oraz środków własnych Gminy Rzepiennik Strzyżewski.

 
Powiat Tarnowski. Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 grudnia 2020 00:00

Niedawno w  Starostwie Powiatowym Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego wręczyła promesy na zakup sprzętu do nauczania zdalnego dla szkół kształcących zawodowo z terenu powiatu tarnowskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd województwa małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa, a w niej przydzielone zostały środki finansowe na opiewający na blisko 35 mln zł pakiet edukacyjny.

 
Żegnaj Zbigniewie…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 grudnia 2020 11:37

Po   raz kolejny koronawirus pokazał, że bezlitośnie wygrywa z człowiekiem. W zderzeniu z patogenem, zwłaszcza kiedy „zaatakuje” ze zdwojoną siłą, mamy marne szanse. Tę nierówną walkę przegrał właśnie Zbyszek Jurkiewicz, burmistrz Ciężkowic. Wiele ciepłych słów przeczytałem dzisiaj o włodarzu Ciężkowic. Pod wszystkimi się podpisuje. Człowiek idei, prawy, szlachetny, osoba która bez wątpienia odciśnie piętno na dziejach Ciężkowic. Ponad sto laty musiały się materializować plany uczynienia z miasteczka osady uzdrowiskowej. Idę rzucił w eter mistrz Ignacy Jan Paderewski. To był koniec XIX stulecia. Wiele razy próbowano do niej wrócić, ale na słowach się tylko kończyło. Dopiero Zbyszkowi udało się przekuć słowa w czyn. Budowa obiektów uzdrowiskowych w Ciężkowicach trwa w najlepsze. Nie byłoby ich, gdyby nie upór (mądry) i jego determinacja. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nowe władze gminy wystąpią do Rady Ministrów o nadanie Ciężkowicom statusu uzdrowiska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .