Reklama
Borzęcin. Dom Ludowy w remoncie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Trwają prace budowlane związane z remontem budynku Domu Ludowego, siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Zadanie jest częścią projektu realizowanego z budżetu gminy Borzęcin przy wsparciu dwóch programów unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020. Roboty wykona Zakład Remontowo-Budowlany Budolex - Stanisław Oleksy z siedzibą w Ujanowicach. Wartość umowna zaplanowanych robót zamyka się kwotą 1 139 913,24 zł brutto, przy czym wsparcie ze środków Unii Europejskiej stanowi 600 247 zł, a wkład własny budżetu gminy Borzęcin 539 666,24 zł. Termin realizacji zadania to marzec 2021 roku. – Ofertę, jako najkorzystniejszą i spełniającą wszystkie wymagania, wybrano spośród czterech, jakie wpłynęły w drugim już postępowaniu, przeprowadzonym w tym zakresie – informuje Piotr Kania, dyrektor GOK w Borzęcinie. – Pierwszy przetarg, ogłoszony jeszcze w lipcu musieliśmy unieważnić, ponieważ złożone oferty przewyższały kwotę, jaką przeznaczono w budżecie na sfinansowanie zamówienia.

 
Sejmik. A jednak Iwona Gibas
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 01 grudnia 2020 23:18

Iwona Gibas wicemarszałkiem Małopolski, Wojciech Skruch, wiceprzewodniczącym sejsmiku samorządowego województwa małopolskiego, a Ryszard Palacz… prezesem oddziału małopolskiego (wojewódzkiego) Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie. Próby zablokowania jednej z najbliższych współpracownic byłej premier Beaty Szydło spaliły na panewce. Władze krajowe partii zgodziły się na to, by Iwona Gibas została członkiem zarządu województwa małopolskiego. Grupa profesorska (Ryszard Terlecki i Włodzimierz Bernacki – obaj profesorowie i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego) wspierana między innymi przez lidera tarnowskich struktur posła Wiesława Krajewskiego na otarcie łez miała otrzymać fotel wicewojewody dla Ryszarda Pagacza. Nic jednak na to nie wskazuje. Nasze źródło na Nowogrodzkiej przekonuje, że kandydat grupy profesorskiej może co najwyżej liczyć na fotel szefa ARiMR w Krakowie. – Chłopaki przesadzili z żądaniami. Szef się wkurzył (Jarosław Kaczyński – przypis redakcja) i „pogonił ich z Nowogrodzkiej” – ironizuje jeden z małopolskich posłów, stronnik Beaty Szydło.

 
Zmarł Jan Kulig, były wójt Łapanowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 30 listopada 2020 12:12

Zmarł Jan Kulig, wieloletni wójt, a w latach 80. Tamtego stulecia naczelnik Łapanowa. Miał 80 lat. Od kilku dni przebywał w szpitalu, miał koronawirusa. Niestety… przegrał tę nierówną walkę.  Jan Kulig urodził się w 194o roku we Francji. Po II wojnie światowej wraz z rodzicami wrócił do Polski. Był przez cały czas związany z Łapanowem. Pracował w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, był potem naczelnikiem. PO przemianach ustrojowych pełnił funkcję radnego oraz przewodniczącego Rady Gminy w Łapanowie. W latach 2002 – 2014 był wójtem tej gminy. Był ojcem świętej pamięci kierowcy rajdowego Janusza Kuliga.

 
Powiat Tarnowski. Bezpieczna droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 23 listopada 2020 00:00

Niedawno powiat tarnowski otrzymał dotację od wojewody małopolskiego na poprawę infrastruktury przejść dla pieszych. W chwili obecnej trwają roboty, a planowany termin ich zakończenia to koniec grudnia. Wojewoda Małopolski powierzył realizację rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” Powiatowi Tarnowskiemu. Ponadto na zadanie Powiat Tarnowski przekaże kwotę 10 000 zł, a Gminy Tarnów, Zakliczyn, Ciężkowice i Tuchów po 10 000 zł - razem 50 000 zł. Całość będzie kosztować 150 000 zł.

 
Grupa Azoty. Od 1 grudnia nowy prezes
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 23 listopada 2020 00:00

Tomasz Hinc z dniem 1 grudnia obejmie funkcję prezesa Grupy Azoty - poinformowała spółka w komunikacie. Hinc zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Wardackiego, odwołanego pod koniec października przez radę nadzorczą bez podania przyczyn.

 
Sejmik. Radni wybierali i...nie wybrali
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 20 listopada 2020 21:26

Edward Czesak został dzisiaj odwołany z funkcji członka zarządu województwa małopolskiego. Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, z funkcji wiceprzewodniczącej miała być odwołana Iwona Gibas. Ta sama radna miała być powołana na członka zarządu, właśnie w miejsce Edwarda Czesaka, natomiast wiceprzewodniczącym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, miał zostać radny i szef Komisji Finansów, Wojciech Skruch. Do tych drugich zmian jednak nie doszło, bo… kandydatura Iwony Gibas nie została uzgodniona w władzami partii. Kiedy podczas sesji okazało się, że głosowania nad uzupełnieniem składu zarządu nie będzie, radni opozycji: Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, wyszli z sali obrad (z racji pandemii wybory, które muszą być tajne zorganizowano w Muzeum Lotnictwa w Krakowie). Opozycyjny radny Krzysztof Nowak nie ma złudzeń. – Marszałka czeka teraz bardzo trudna rozmowa z władzami partii, w kuluarach mówiło się, że na kwadrans przed 15, został wezwany na dywniak przez władze partii w Warszawie. To początek końca PiS w Małopolsce – przekonuje radny Krzysztof Nowak.

 
Blisko sto tysięcy na remont nekropolii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 17 listopada 2020 00:00

Blisko sto tysięcy złotych kosztował remont cmentarza z czasów II wojny światowej (Dąbry) gdzie pochowani są żołnierze Armii Krajowej zamordowani lub spaleni przez Niemców, jesienią 1944 roku. Remont tej wyjątkowej wojennej nekropolii nie byłby możliwy, gdyby nie dotacja rządowa. Znakomitą większość prac sfinansowano bowiem z pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Groby i Cmentarze Wojenne w  Kraju 2020. Całość zadania kosztowała 94 tysiące złotych, dotacja z MKiDN wyniosła 75 tysięcy złotych. Od kilku lat kamienne i betonowe elementy cmentarza partyzanckiego były czyszczone mechanicznie z wykwitów po ustępującej zimie. Żadnych innych zabezpieczeń i konserwacji dotychczas nie wykonywano. Inwentaryzacja jaką przeprowadziliśmy przy współudziale Konserwatora Zabytków oraz przedstawiciela Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zaowocowała wykonaniem Programu Konserwatorskiego i kosztorysu. Jego koszty pokrył Małopolski Urząd Wojewódzki. W ramach projektu zostały wykonane prace konserwatorskie i restauratorskie wszystkich elementów cmentarza.

 
Rodzinny Dom Opieki STAŚ w nowej lokalizacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 listopada 2020 16:10

sta1aRodzinny Dom Opieki STAŚ  w nowej lokalizacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 98

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .