Reklama
Waryś. Jak ten czas szybko leci…
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 07 kwietnia 2021 22:40

Był 2006 rok. Wtedy budynek Świetlicy Wiejskiej w Warysiu oddano do użytku. Z założenia miał służyć jako miejsce, gdzie dba się o kulturę, a także sport i rekreacje mieszkańców wsi Waryś i gminy Borzęcin. Oprócz działającej świetlicy GOK, druga część budynku to sala konferencyjna oraz miejsce organizacji przyjęć, uroczystości rodzinnych i okolicznościowych. I tak jest do dziś, choć w dobie pandemii częstotliwość wynajmów i spotkań oczywiście spadła. Czas ten wykorzystano jednak na drobne remonty i doposażenie obiektu. W minionym roku kosztem ponad 22,7 tys. złotych wykonano remont schodów zewnętrznych (wykucie starych płytek, uzupełnienie braków stopni schodowych, wykonanie hydroizolacji, ułożenie nowych płytek), remont balustrad schodowych i przy podjeździe dla osób niepełnosprawnych (uzupełnienie brakujących elementów, poprawienie mocowania, malowanie). Uzupełniono ubytki w elewacji oraz umyto ją środkiem usuwającym warstwę biologiczną (mchy, glony, porosty, grzyby). Fundusze na ten cel przekazała gmina Borzęcin, ze środków będących w dyspozycji rady sołeckiej wsi Waryś z sołtysem Piotrem Rogożem na czele. Działania te wspierał też radny wsi Marcin Nasiadka.

 
Gmina Borzęcin. Remont w budynku OPS
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 23 marca 2021 16:13

Remont budynku wielofunkcyjnego w Borzęcinie, w części zajmowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dobiega końca. Dzięki przeprowadzonemu liftingowi pomieszczenia zajmowane przez GOPS zyskają na estetyce, co pozwoli nie tylko poprawić ich wizerunek, ale zwiększyć komfort pracy. Termin zakończenia zadania upływa wraz z końcem marca bieżącego roku.

 
Borzęcin. Poselskie dyżury
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 15 marca 2021 00:00

Poseł Stanisław Bukowiec będzie spotykał się z mieszkańcami gminy Borzęcin. To tutaj, w budynku Urzędu Gminy, będzie pełnił poselskie dyżury. Pierwszy zaplanowano na kwiecień 2021 roku, zaraz po Świętach Wielkanocnych. Do tej pory wielu mieszkańców gminy Borzęcin jeździło do Biura Posła Stanisława Bukowca w Bochni. – Po rozmowie z wójtem gminy Borzęcin, Januszem Kwaśniakiem postanowiłem, że będą spotykał się z mieszkańcami tej części powiatu brzeskiego, na miejscu. Zapraszam na te spotkania nie tylko mieszkańców Borzęcina, ale także sąsiednich gmin: Szczurowej, Wierzchosławic, Radłowa czy Dębna.  Informacja o tym kiedy będę pełnił te dyżury znajdzie się na stronie internetowej gminy Borzęcin: www.borzecin.pl oraz na moich fanpage na Facebooku – mówi naszej redakcji poseł Stanisław Bukowiec.

 
Wicemarszałek i poseł w Borzęcinie
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 13 marca 2021 12:31

L1080399Ponad 3.5 miliona złotych nadwyżki budżetowej miała w tym roku gmina Borzęcin. – W 2020 roku, kiedy świat został sparaliżowany pandemią koronawirusa, ostrożnie, podobnie jak inne gminy w Polsce, podeszliśmy do kwestii wydatków. Baliśmy się o wpływy z podatku PIT, ale także o wpływy z podatków i opłat lokalnych. W sukurs samorządom przyszedł nasz rząd, który przekazał nam środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówił podczas spotkania w rozbudowanym i zmodernizowanym budynku OSP w Borzęcinie, wójt Janusz Kwaśniak. Włodarz gminy prezentował osiągnięcia samorządu wicemarszałkowi Małopolski Tomaszowi Urynowiczowi oraz posłowi Stanisławowi Bukowcowi. Obaj z podziwem wyrażali się o sukcesach tutejszego samorządu. Gratulowali wójtowi Januszowi Kwaśniakowi, ale także radnym na czele z przewodniczącym Czesławem Małkiem. – Gmina Borzęcin jest doskonałym przykładem samorządu, który sporo inwestuje, wykorzystując środki krajowe i unijne. Wiedziałem, że sporo się tutaj dzieje, ale nie sądziłem, że aż tak wiele – mówił poseł Stanisław Bukowiec. Podobnego zdania był wicemarszałek Tomasz Urynowicz. – Cóż tutaj komentować. Fakty mówią same za siebie. Ze swojej strony deklaruję wsparcie i pomoc – mówił wicemarszałek Tomasz. Urynowicz.

 
Gmina Borzęcin. Najpiękniejsza kartka walentynkowa
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 26 lutego 2021 14:25

Aż 74 prace wpłynęły na organizowany przez Świetlicę w Bielczy przy współpracy z GOK w Borzęcinie konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież z gminy Borzęcin. Ich zadaniem było wykonać własnoręcznie kartkę i dostarczyć ją do świetlic GOK funkcjonujących na terenie gminy Borzęcin. – Liczba prac i osób startujących w zabawie pozytywnie nas zaskoczyła. Widać, że wiele osób ma już dość ciągłego siedzenia w domu w związku z pandemią COVID-19 i z przyjemnością angażuje się w kolejną już inicjatywę świetlicy w Bielczy – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin.

 
Pomóż Olivierowi stanąć na nogi
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 13 lutego 2021 00:34

Olivier potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec cierpi na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego. Jest to rzadka choroba neurologiczna, której atak omal nie odebrał mu życia. Choć ma zaledwie 2 latka, w życiu doznał więcej bólu i cierpienia, niż niejedna dorosła osoba. Jest sparaliżowany od pasa w dół. Jego rodzice (mama Ewa pochodzi z Bielczy) robią wszystko, żeby pomóc dziecku wrócić do sprawności.
Kilka tygodni temu nadzieja nadeszła z Tajlandii. W Bangkoku jest klinika, która przeprowadza terapie komórkami macierzystymi. Ten rodzaj komórek, których potrzebuje Olivier, nie jest dostępny w Polsce. Lekarze zakwalifikowali go na tego typu leczenie. Niestety – jak często – potrzebne są pieniądze. Koszt kilkudniowych zabiegów, opieki i intensywnej rehabilitacji w wysokości 150 tysięcy złotych znacznie przekracza zdolności finansowe rodziny chłopca.

 
Borzęcin. Na siódmym miejscu w Polsce
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 02 lutego 2021 00:00

W kategorii gmin wiejskich, Gmina Borzęcin została sklasyfikowana na 7. miejscu w Polsce. Mowa o rankingu, który przygotował Związek Powiatów Polskich i  ogłosił wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Ten bezpłatny i dobrowolny konkurs organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

 
Helenka z Przyborowa pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 27 stycznia 2021 00:00

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa jest pierwszym dzieckiem urodzonym w gminie Borzęcin i w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia, minutę po północy. Helenka urodziła się w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 gram i mierzyła 54 cm. Jak przyznają zgodnie dumni rodzice, Helenka jest zdrowym i bardzo grzecznym dzieckiem. Na narodziny dziewczynki czekało jej starsze rodzeństwo - dziewięcioletnia Ola i pięcioletnia Zosia, które cieszą się małą siostrzyczką.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .