Reklama
Borzęcin. Poselskie dyżury
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 15 marca 2021 00:00

Poseł Stanisław Bukowiec będzie spotykał się z mieszkańcami gminy Borzęcin. To tutaj, w budynku Urzędu Gminy, będzie pełnił poselskie dyżury. Pierwszy zaplanowano na kwiecień 2021 roku, zaraz po Świętach Wielkanocnych. Do tej pory wielu mieszkańców gminy Borzęcin jeździło do Biura Posła Stanisława Bukowca w Bochni. – Po rozmowie z wójtem gminy Borzęcin, Januszem Kwaśniakiem postanowiłem, że będą spotykał się z mieszkańcami tej części powiatu brzeskiego, na miejscu. Zapraszam na te spotkania nie tylko mieszkańców Borzęcina, ale także sąsiednich gmin: Szczurowej, Wierzchosławic, Radłowa czy Dębna.  Informacja o tym kiedy będę pełnił te dyżury znajdzie się na stronie internetowej gminy Borzęcin: www.borzecin.pl oraz na moich fanpage na Facebooku – mówi naszej redakcji poseł Stanisław Bukowiec.

 
Wicemarszałek i poseł w Borzęcinie
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 13 marca 2021 12:31

L1080399Ponad 3.5 miliona złotych nadwyżki budżetowej miała w tym roku gmina Borzęcin. – W 2020 roku, kiedy świat został sparaliżowany pandemią koronawirusa, ostrożnie, podobnie jak inne gminy w Polsce, podeszliśmy do kwestii wydatków. Baliśmy się o wpływy z podatku PIT, ale także o wpływy z podatków i opłat lokalnych. W sukurs samorządom przyszedł nasz rząd, który przekazał nam środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówił podczas spotkania w rozbudowanym i zmodernizowanym budynku OSP w Borzęcinie, wójt Janusz Kwaśniak. Włodarz gminy prezentował osiągnięcia samorządu wicemarszałkowi Małopolski Tomaszowi Urynowiczowi oraz posłowi Stanisławowi Bukowcowi. Obaj z podziwem wyrażali się o sukcesach tutejszego samorządu. Gratulowali wójtowi Januszowi Kwaśniakowi, ale także radnym na czele z przewodniczącym Czesławem Małkiem. – Gmina Borzęcin jest doskonałym przykładem samorządu, który sporo inwestuje, wykorzystując środki krajowe i unijne. Wiedziałem, że sporo się tutaj dzieje, ale nie sądziłem, że aż tak wiele – mówił poseł Stanisław Bukowiec. Podobnego zdania był wicemarszałek Tomasz Urynowicz. – Cóż tutaj komentować. Fakty mówią same za siebie. Ze swojej strony deklaruję wsparcie i pomoc – mówił wicemarszałek Tomasz. Urynowicz.

 
Gmina Borzęcin. Najpiękniejsza kartka walentynkowa
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 26 lutego 2021 14:25

Aż 74 prace wpłynęły na organizowany przez Świetlicę w Bielczy przy współpracy z GOK w Borzęcinie konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież z gminy Borzęcin. Ich zadaniem było wykonać własnoręcznie kartkę i dostarczyć ją do świetlic GOK funkcjonujących na terenie gminy Borzęcin. – Liczba prac i osób startujących w zabawie pozytywnie nas zaskoczyła. Widać, że wiele osób ma już dość ciągłego siedzenia w domu w związku z pandemią COVID-19 i z przyjemnością angażuje się w kolejną już inicjatywę świetlicy w Bielczy – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin.

 
Pomóż Olivierowi stanąć na nogi
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 13 lutego 2021 00:34

Olivier potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec cierpi na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego. Jest to rzadka choroba neurologiczna, której atak omal nie odebrał mu życia. Choć ma zaledwie 2 latka, w życiu doznał więcej bólu i cierpienia, niż niejedna dorosła osoba. Jest sparaliżowany od pasa w dół. Jego rodzice (mama Ewa pochodzi z Bielczy) robią wszystko, żeby pomóc dziecku wrócić do sprawności.
Kilka tygodni temu nadzieja nadeszła z Tajlandii. W Bangkoku jest klinika, która przeprowadza terapie komórkami macierzystymi. Ten rodzaj komórek, których potrzebuje Olivier, nie jest dostępny w Polsce. Lekarze zakwalifikowali go na tego typu leczenie. Niestety – jak często – potrzebne są pieniądze. Koszt kilkudniowych zabiegów, opieki i intensywnej rehabilitacji w wysokości 150 tysięcy złotych znacznie przekracza zdolności finansowe rodziny chłopca.

 
Borzęcin. Na siódmym miejscu w Polsce
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 02 lutego 2021 00:00

W kategorii gmin wiejskich, Gmina Borzęcin została sklasyfikowana na 7. miejscu w Polsce. Mowa o rankingu, który przygotował Związek Powiatów Polskich i  ogłosił wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Ten bezpłatny i dobrowolny konkurs organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

 
Helenka z Przyborowa pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 27 stycznia 2021 00:00

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa jest pierwszym dzieckiem urodzonym w gminie Borzęcin i w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia, minutę po północy. Helenka urodziła się w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 gram i mierzyła 54 cm. Jak przyznają zgodnie dumni rodzice, Helenka jest zdrowym i bardzo grzecznym dzieckiem. Na narodziny dziewczynki czekało jej starsze rodzeństwo - dziewięcioletnia Ola i pięcioletnia Zosia, które cieszą się małą siostrzyczką.

 
Borzęcin. Gminna seniorom
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 08 stycznia 2021 18:31

Okres pandemii to najlepszy czas żeby pokazać nasze człowieczeństwo i solidaryzm społeczny. Szczególnie na tę pomoc liczą i jej oczekują seniorzy. Dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie wraz z Urzędem Gminy wspiera seniorów.  Obydwie jednostki apelują: Seniorze, zostań w domu! Nie lekceważ zagrożenia! Twoje zdrowie jest najważniejsze! Już od wiosny nasze życie zdominowała panująca pandemia. Coraz więcej osób przebywa na kwarantannie bądź w izolacji. W tym trudnym czasie pomagają nam członkowie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi. Obecnie osoby starsze są bardziej narażone na działanie wirusa, w związku z czym do minimum ograniczają opuszczanie swoich domostw.

 
Borzęcin. Pierwsza w Małopolsce
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 06 stycznia 2021 21:02

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa (Gmina Borzęcin) jest pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia 2021 roku, minutę po północy. Helenka urodziła się Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 g i mierzyła 54 cm. – Rodzicom Pierwszego Małopolanina i Mieszkańca Gminy Borzęcin Serdeczne Gratuluję i Życzę, aby w Nowym Składzie stanowili Zawsze Szczęśliwą Rodzinę. Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowia, Miłości, Ciepła, Radości i Wielu Niezapomnianych Chwil – napisał na swoim profilu facebookowym wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.Tradycyjnie, samorząd województwa powitał nowo narodzone dzieci – które przyszły na świat w Małopolsce tuż po północy w pierwszym dniu 2021 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 15

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .