Reklama
Borzęcin. Gmina wspiera Krzysia
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 05 stycznia 2021 07:00

Wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak zachęca do wsparcia zbiórki na dalsze leczenie Krzysia Maślaka z Borzęcina. Zbiórka ciągle trwa, a Krzyś nadal - w związku ze stanem zdrowia - bardzo potrzebuje naszej pomocy. Mamy, samotnie wychowującej dziecko nie stać na pokrycie kosztów prowadzonych badań i dalszego leczenia. Krzyś w ubiegłym roku był trzykrotnie hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz czterokrotnie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie na Oddziale II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej. Od czerwca ortopeda prowadzący włączył Krzysiowi leczenie bisfosfonianami (pamifos), ze względu na częste złamania kości.

 
Borzęcin. Bezpieczniej na drogach
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 03 stycznia 2021 15:07

W sumie blisko sto tysięcy złotych dotacji pozyskała gmina Borzęcin z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki pozyskanemu wsparciu, jak również środkom pochodzącym z budżetu gminy Borzęcin zmodernizowano cztery drogi w miejscowościach Borzęcin, Przyborów i Waryś. Łączny koszt realizowanych prac zamknął się kwotą 170 tysięcy 945 złotych.– Od wielu lat prowadzimy prace związane z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a ich stan ulega systematycznej poprawie. Służą one nie tylko trans-portowi rolnemu, ale niejednokrotnie są wykorzystywane przez cyklistów czy pieszych, jako trasy rowerowe czy ścieżki do uprawiania nordic walking – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Krótkie podsumowanie 2020 roku
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 01 stycznia 2021 00:00

Znakomite czwarte miejsce zajęła gmina Borzęcin w I plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020. Konkurs zorganizował za pośrednictwem swoich stron portal internetowy M jak Małopolska. W finale uczestniczyło 16 gmin wiejskich wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. W kategorii Gmina Wiejska, pierwsze miejsce, z wynikiem 12 318 głosów, zdobyła gmina Ochotnica Dolna (powiat nowotarski), wyprzedzając Zawoję (10 250 głosów) i gminę Bystra-Sidzina, na którą oddano 6 226 głosów. Obie gminy leżą w powiecie suskim. Tuż za podium uplasowała się gmina Borzęcin z wynikiem 5 497 głosów. Kolejne miejsca zajęły m.in.: Łącko, Pcim, Lipnica Wielka, Gdów, Wielka Wieś, Gromnik i Gródek nad Dunajcem. Jak podali organizatorzy, łącznie w konkursie oddano 52 612 głosów, nie licząc tych nieregulaminowych.

 
Borzęcin. Wysoko w rankingu
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 25 grudnia 2020 00:00

Gdyby nie pandemia to ten rok kończylibyśmy w doskonałych nastrojach – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Wielomilionowe dotacje, inwestycje zrealizowane zgodnie z harmonogramem, wysokie miejsca w rankingach, to bez wątpienia powody do dumy i zadowolenia. – Mam nadzieję, że za rok o tej porze koronawirus będzie już tylko złym wspomnieniem, a gmina Borzęcin nadal. Tak jak to jest od wielu lat, nadal będzie rozwijała się bardzo dynamicznie – dodaje wójt Janusz Kwaśniak. Na koniec roku sporo dobrych wieści. Jakiś czas temu pisaliśmy o dwóch sporych, bo liczonych w milionach dotacjach dla gminy, a teraz inne uznanie. Na znakomitym 125 miejscu na 1537 gmin wiejskich w Polsce uplasowała się gmina Borzęcin w najbardziej prestiżowym i wiarygodnym Rankingu Samorządów prowadzonym przez dziennik "Rzeczpospolita".

 
Borzęcin. Droga po liftingu
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 17 grudnia 2020 10:18

Niedawno zakończono kolejną  inwestycję związaną z utwardzeniem duktu leśnego w Wisowatkach. Na odcinku drogi łączącym dwie części przysiółka wykonano profilowanie i zagęszczanie podłoża, podbudowę z klińca kamiennego oraz nawierzchnię bitumiczną. Roboty budowlane, poprzedziły prace geodezyjne polegające na wydzieleniu ciągu komunikacyjnego z działki leśnej stanowiącej własność gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Dzieci z wielkim sercem
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 16 grudnia 2020 00:55

Nie od dzisiaj wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia to czas okazywania dobra innym. W tym przedświątecznym okresie, w którym doświadcza się wiele dobra i miłości, pojawia się znakomita okazja do dzielenia się z innymi oraz budowania dziecięcego systemu wartości. Uczymy dzieci szacunku i miłości do drugiego człowieka. Dlatego też z inicjatywy Elżbiety Płanety w Przedszkolu w Przyborowie została przeprowadzona akcja „Dar serca” – podaruj cząstkę swojego małego serduszka osobom starszym, często samotnym. Spraw aby na twarzach tych osób pojawił się uśmiech i radość.

 
Dwa miliony złotych dla Gminy Borzęcin
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 08 grudnia 2020 18:51

Dwa miliony złotych, w ramach Tarczy Antykryzysowej dla Samorządów otrzyma gmina Borzęcin. To środki rządowe, które rozdysponowała właśnie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Borzęcin otrzymał pieniądze na dwa zadania. Pierwsze związane jest z rozbudową sieci wodociągowej w gminie, natomiast drugie z przebudową i rozbudową remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym. - Za pozyskane środki serdecznie dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz posłom Zjednoczonej Prawicy z regionu tarnowskiego, z posłem Stanisławem Bukowcem na czele - mówi w rozmowie z naszą redakcją Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina. Jego zdaniem rząd doskonale rozumie potrzeby gmin i powiatów, gdyż dzięki dotacjom z budżetu państwa, znacznie podreperowano samorządowe finanse. - Przez koronawirusa  straciliśmy część dochodów – dodaje wójt Kwaśniak.

 
Przebudowa Remizy OSP w Borzęcinie Dolnym z dofinansowaniem
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 19 listopada 2020 02:44

Gmina Borzęcin pozyskała dotację w kwocie 2 miliony 128 tysięcy 500 złotych na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Remizy OSP w Borzęcinie Dolnym” w ramach realizacji pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, przy udziale funduszy europejskich. Dzięki pozyskanym środkom zrealizowana zostanie kolejna inwestycja w ramach rewitalizacji przestrzeni publicznej, w wyniku której społeczność lokalna zyska wielofunkcyjny obiekt służący zarówno potrzebom OSP, jak również celom społeczno-kulturalnym. Łączny koszt inwestycji wg kosztorysu inwestorskiego zamyka się kwotą 4 miliony 141 tysięcy 508 złotych. Nowy obiekt zostanie oddany do użytkowania wiosną 2023 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .