Reklama
Borzęcin. Barwy Jesieni
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 18 listopada 2020 01:44

Nie ma wątpliwości, że jesień to najbardziej kolorowa pora roku. I nie ma się co dziwić. Lasy w tym okresie mienią się wyjątkowymi barwami. Brązy, kolory złote, czerwone, rude. To nieco inne światło, rześkość oraz oczekiwanie na pierwszy śnieg. W naszej bibliotece też nastała kolorowa jesień. Wszystko to za sprawą Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Barwy Jesieni" przeznaczonego dla dzieci kl. III. Kolorowych i niezwykle różnorodnych prac wpłynęło wiele. Uczestnicy wykazali się ogromną wrażliwością artystyczną, połączoną z wyczuciem piękna. Pokazując możliwości kolorystyczne, dodając do tego swój talent i wykazując kreatywność stworzyli małe "arcydzieła". Pomysłowość nie ograniczyła się jedynie do kredek i farb. Przy tworzeniu prac, uczestnicy konkursu sięgnęli do nietypowych materiałów. W duchu ekologii, powstały dzieła z kawałków papieru i jesiennych liści.

 
Borzęcin. Obchody Święta 11 listopada
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 13 listopada 2020 00:00

Epidemia, która „panoszy” się w Polsce i na całym świecie, pokrzyżowała plany organizatorom święta niepodległości w Borzęcinie. Od wielu lat tutejszy samorząd hucznie świętuje kolejne rocznice odzyskania wolności. Zresztą podobnie rzecz się ma w przypadku innych świąt narodowych – jak chociażby 3 maja. Ten rok, z racji pandemii, jest jednak szczególny. – Nie możemy narażać nikogo na utratę zdrowia. Dlatego postanowiliśmy  złożyć tylko,  w kilkoosobowej grupie, wiązankę kwiatów, zapalić znicze pod Pomnikiem, który znajduje się w centrum Borzęcina. Nie będzie także imprez o charakterze patriotyczno – religijnym, które organizowali Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz wszystkie szkoły podległe naszemu samorządowi mówi Janusz Kwaśniak, wójta Borzęcina. Dobrze byłoby gdyby w dniu 11 listopada, w samo południe, wszyscy mieszkańcy gminy, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji śpiewania, w zaciszu domowym, Mazurka Dąbrowskiego.

 
Ponad 4.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa i przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 06 listopada 2020 15:13

Ponad 4.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa i przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym. Wniosek przygotowany przez tutejszy samorząd znalazł się na liście 41 inwestycji, które ostatecznie otrzymają dotację ze środków Unii Europejskiej, którymi dysponuję samorząd województwa małopolskiego. Bardzo serdecznie dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego; Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu, wicemarszałkom: Łukaszowi Smółce i Tomaszowi Urynowiczowi oraz członkom zarządu: Edwardowi Czesakowi i Marcie Malec – Lech za podjęcie decyzji o dofinansowaniu realizacji projektu, który doskonale wpisuje się w rewitalizację centrum tej miejscowości. Swoją wdzięczność kieruję również w stronę Posła Stanisława Bukowca oraz Wicepremiera Jarosława Gowina za wszelkie wsparcie udzielane na bieżąco samorządowi gminy Borzęcin na wielu płaszczyznach prospołecznych działań  – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Janusz Kwaśniak. Jak podkreślają przedstawiciele samorządu małopolskiego, wniosek gminy Borzęcin był jednym z najlepiej przygotowanych i udokumentowanych.

 
Borzęcin. Zdalne nauczanie na cztery z plusem
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:05

Na cztery z plusem oceniają samorządowcy Borzęcina efekty zdanego nauczania. Widać nie tylko troskę samego samorządu, ale także nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Dzisiaj jest tylko jedna niewiadoma: jak długo to potrwa. Wójt Janusz Kwaśniak podkreśla, że nie można wykluczyć, iż taka sytuacja może trwać kilka tygodni – nie daj Boże, nawet kilka miesięcy. Dlatego samorząd zabiegał o środki na zakup komputerów – laptopów dla uczniów. I tym razem w sukurs przyszło państwo.

 
Borzęcin. Remiza powiększona
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 30 października 2020 23:35

Rozbudowa remizy OSP w Borzęcinie Górnym na potrzeby Budynku Wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu powoli przechodzi do lamusa historii. Prace wykończeniowe w budynku i jego otoczeniu są na tyle zaawansowane, że odnowiona remiza ruszy w listopadzie br. – To ważna inwestycja, nie tylko dla lokalnej społeczności – przekonuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Jednostka OSP Borzęcin Górny, jako jedyna w gminie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i corocznie bierze udział w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych nie tylko na obszarze gminy. Od kilku lat, ze względu na zakup nowego wyposażenia borykała się z problemem braku pomieszczeń do jego magazynowania, garaży dla samochodów i będącej w posiadaniu OSP łodzi oraz odpowiedniego zaplecza. Dzięki pozyskanym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego plany w zakresie rozbudowy remizy oraz poprawy dostępności obiektu będącego także siedzibą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej stają się faktem.

 
Borzęcin. Sytuacja opanowana i stabilna
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 28 października 2020 01:12

Mamy już kilku ozdrowieńców spośród pensjonariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Oczywiście cały czas monitorujemy sytuację. Jest to bardzo wrażliwa instytucja. Są tam przecież osoby starsze, często bardzo schorowane. Robimy wszystko co w naszej mocy, by zminimalizować ryzyko zakażenia kolejnych naszych podopiecznych – mówi w rozmowie z naszą redakcją, wójt Janusz Kwaśniak. Już kilka miesięcy temu gmina wprowadziła ostry rygor sanitarno – epidemiologiczny, ale – co zresztą podkreślają specjaliści – nigdy nie ma pewności, że wszystko zadziała.

 
Finał ekologicznych zmagań szkół i przedszkoli
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 25 października 2020 22:19

Samorządowy Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 2 w Chełmku (gmina Chełmek, powiat oświęcimski) oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie (gmina Chełmiec, powiat nowosądecki) zwyciężyli w XII edycji Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2020. Uczestnicy Konkursu reprezentowali dziesięć powiatów regionu: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, proszowicki, tarnowski i wielicki.

 
IPmap, dane przestrzenne na wyciągnięcie ręki
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 24 października 2020 14:32

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców i przedsiębiorców, w Urzędzie Gminy Borzęcin wdrożono nowoczesny System Informacji Przestrzennej SIP autorstwa firmy INSPE-PROJEKT Sp. z o.o. z Tarnowa.
Wdrożony system pod nazwą IPmap pozwala na udostępnianie wszystkim zainteresowanym, informacji geograficznej z zakresu planowania przestrzennego, ewidencji gruntów, zdjęć lotniczych, numeracji adresowej, sieci dróg, sieci uzbrojenia terenu, informacji turystycznej za pomocą dedykowanego portalu mapowego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych mechanizmów analitycznych i integracyjnych, wdrożona aplikacja pozwala na przetwarzanie oraz bieżące aktualizowanie informacji przestrzennej gromadzonej w poszczególnych referatach urzędu, co w efekcie usprawnia proces podejmowania kluczowych decyzji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 15

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .