Reklama
W Borzęcinie odbędzie się uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego połączone z Festynem Strażackim
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 26 sierpnia 2021 07:50
W niedzielę, 29 sierpnia w Borzęcinie odbędzie się uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego połączone z Festynem Strażackim. W ramach festynu m.in.: koncerty Antony Esca i gwiazdy wieczoru RONNIE FERRARI, występ Orkiestry Dętej z Okulic, atrakcje i animacje dla rodzin z dziećmi, pokaz sprzętu strażackiego, prelekcja pt. "Zapomniane zawody" oraz liczne konkursy z nagrodami.
 
Nie ma lepszego terminu niż Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:17

Niewiele jest takich gmin w Polsce, które jak w Borzęcinie, pielęgnują pamięć o bohaterach. Nie tylko pielęgnują, ale także z mroków przeszłości potrafią wydobyć ciekawe informacje. I nie jest to bynajmniej frazes wypowiadany potrzebą chwili. Dowodów na poparcie tej tezy mam mnóstwo. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie tytaniczna wręcz praca, wieloletnia kwerenda archiwalna wykonana przez miejscowego historyka, Lucjana Kołodziejskiego. Lucjanie – szacunek. Myli się bowiem ten, który uważa, że pisanie o sprawach Małych Ojczyzn, znajdywanie materiałów źródłowych na ten temat, jest łatwiejsze od pisania „wielkiej historii” . Oczywiście nie byłoby to także możliwe, gdyby nie ogromne zrozumienie tematu przez wójta Janusza Kwaśniaka oraz szefa Gminnego Ośrodka Kultury Piotra Kanię. Obaj panowie nie tylko przekazują na ten cel środki samorządowe, współorganizują imprezy historyczno – patriotyczne, ale także dwoją się i troją, aby znaleźć dodatkowe fundusze. Chwała im za to…

 
Zalegasz z płatnościami wobec Gminy Borzęcin? Trafisz do KRD
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:15

To ważna wiadomość dla wszystkich Mieszkańców, którzy solidnie i terminowo wywiązują się z opłat i podatków na rzecz naszej Gminy. Natomiast niekorzystna dla tej niewielkiej części, która uporczywie tego nie robi.

 
Borzęcin. Plac zabaw czeka…
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 17 sierpnia 2021 12:49

Za nami kolejne prace związane z modernizacją placu zabaw przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym. W ramach realizacji zadania zainstalowano nowe urządzenia zabawowe, wyremontowano istniejące, jak również wymieniono piasek. Nowe urządzenia zastąpiły wyeksploatowane wskutek wieloletniego użytkowania elementy infrastruktury. - Mam nadzieję, że dzieciaki będą zadowolone – mówi naszej redakcji wójt Janusz Kwaśniak.

 
Borzęcin. Prewencyjne działanie policji
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 05 sierpnia 2021 00:00

Nie będzie żadnego pobłażania dla tych co zaśmiecają lasy i przydrożne rowy. Działania priorytetowe w miejscowości Borzęcin w okresie od lipca do grudnia 2021 będą ukierunkowane głównie na wykroczenia związane z zanieczyszczeniami odpadami komunalnymi terenów leśnych co skutkuje powstawaniem dzikich wysypisk śmieci. Działania te ukierunkowane są na eliminacje zdarzeń społecznie nie pożądanych – mówi naszej redakcji starszy sierżant Rafał Kłusek, dzielnicowy z Posterunku Policji w Szczurowej.

 
Święto Grzyba dopiero za rok?
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 22 lipca 2021 22:28

Święto Grzyba, jako integralna część Dni Gminy Borzęcin to jedna z największych imprez plenerowych w Małopolsce. Pamiętam lata, kiedy pod sceną bawiło się nawet kilkanaście tysięcy osób. Niestety w tym roku nie skorzystają z tej wyjątkowej oferty kulturalnej…
Nie tylko w tym, ale także w tamtym roku, z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy odwołać imprezę. Przyznam, że czyniliśmy to z żalem, bo Borzęckie Święto Grzyba to nie tylko sztandarowa impreza naszej gminy, ale całego subregionu tarnowskiego. Zrobiliśmy to w trosce o zdrowie i życie zarówno mieszkańców naszej gminy, jak też gości. Mam świadomość tego, że w niektórych gminach regionu odbywają się imprezy plenerowe. Tradycyjnie już Borzęckie Święto Grzyba odbywało się zawsze w ostatni weekend sierpnia. Niestety w tym terminie zdaniem specjalistów epidemiologii, czyli na przełomie sierpnia i września należy spodziewać się początku kolejnej, czwartej fali pandemii. Dlatego uznaliśmy, że nie podejmiemy takiego ryzyka. Nie chcemy, by nasza gmina kojarzyła się jako chińskie Wuchan czy włoskie Bergamo. Wierzę, że dzięki szczepieniom wróci normalność co pozwoli nam zorganizować wielkie Borzęckie Święto Grzyba w 2022 roku. Czego Czytelnikom „Przeglądu Regionalnego”, mieszkańcom naszej gminy i regionu, tym którzy od lat nas odwiedzają  oraz sobie i swoim bliskim, serdecznie życzę.

 
Zaproszenie na Rodzinny Piknik Rowerowy
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 16 lipca 2021 00:00

Pod hasłem „Bezpieczni na rowerze – rekreacja z edukacją” Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie organizuje Rodzinny Piknik Rowerowy. Impreza odbędzie się w niedzielę 18 lipca 2021 roku w godzinach 15:30-20:30 na terenie zielonym obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.

 
Arcymistrz najlepszy w jubileuszowym turnieju
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 12 lipca 2021 18:44

To było dziesiąte spotkanie szachistów w ramach Otwartych Mistrzostw Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Obyło się bez niespodzianki i zwyciężył w nich arcymistrz szachowy Mirosław Grabarczyk z Klubu Szachowego Hetman Płock. Na drugim miejscu w zawodach uplasował się Dariusz Fistek kandydat na mistrza z Tarnowa, a trzeci był Michał Mirski kandydat na mistrza z UKS GONIEC Staniątki. Kolejno uplasowali się: Konrad Buś (MKS MOS Wieliczka) oraz Maciej Marszałek (LKS Parnas Stara Wieś). Zawodnicy w turnieju oprócz tytułu Mistrza Małopolski walczyli o nagrody finansowe (pula nagród 1600 zł), jak i rzeczowe. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 15

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .