Reklama
Czchów. Polska niepodległa
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 listopada 2019 00:00

Za nami gminne uroczystości związane z 101. rocznicą Odzyskania Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2019 roku w Czchowie. Mszę świętą koncelebrowali ks. Ryszard Biernat proboszcz parafii Czchów oraz ks. Mariusz Żuczek proboszcz parafii Tymowa. W tym dniu odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Wspólna modlitwa, poświęcenie żołnierskich grobów, wysłuchanie pieśni patriotycznych, złożenie kwiatów przez władze samorządowe w asyście harcerzy, w obecności Pocztów Sztandarowych OSP i szkół gminy Czchów szczególnie podniośle oddały cześć, tym którzy oddali życie w walce o naszą niepodległość – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Spore dotacje na wymiany pieców
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 07 listopada 2019 21:56

To szansa na sporą dotację do wymiany pieca. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba przypomina o możliwości skorzystania z dofinansowania do wymiany starego pieca węglowego na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek, pellet lub piec zgazowujący drewno. - Wszystkie informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czchowie. Zapraszam do skorzystania oferty przez wszystkich mieszkańców naszej gminy – mówi w rozmowie z redakcją regionutarnowskiego burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Tysiące turystów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 05 listopada 2019 22:28

Sezon turystyczny za nami. Od 1 listopada swoje „podwoje” zamyka Punkt Obsługi Turystycznej w Czchowie. Jakkolwiek na samo podsumowanie całego sezonu jest jeszcze za wcześnie: jeden wniosek nasuwa się sam. Miasto przeżywa swój wielki renesans. Przeżywa za sprawą odnowienia wzgórza zamkowego. W mojej ocenie odwiedziło nas nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Gmina Czchów. Rodzinna impreza z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 31 października 2019 13:58

Sprzyjało dosłownie wszystko: doskonała aura, świetna organizacja i liczna publika. Największe zainteresowanie wzbudzała ścieżka rekreacyjna, którą dzielnie pokonywali nasi najmłodsi mieszkańcy w asyście policjantów z Komendy Powiatowej w Brzesku i Komisariatu z Czchowa. Dzieci i młodzież sprawnie poruszali się na rowerach, rolka i deskorolkach. Po drugiej stronie obiektu maluszki miło spędzały czas na placu zabaw, korzystając głównie z nowych urządzeń: statku, sprężynowców i huśtawek.

 
Czchów. Romowie bez zameldowania
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 29 października 2019 10:27

Burmistrz Czchowa Marek Chudoba odmówił zameldowania Romów, którzy – jego zdaniem – od maja 2019 roku mieszkają nielegalnie w domu przy ulicy Sądeckiej. Twierdzi, że wydając zgodę na ich zameldowanie złamałby prawo, skoro Naczelny Sąd Administracyjny orzeczeniem, jasno stwierdził, że nie istnieje prawna możliwość realizacji zadań w zakresie mieszkalnictwa komunalnego w oparciu o budynki zakupione na terenie innej gminy.

 
Czchów. Piknik w słońcu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 24 października 2019 09:26

Sprzyjało wszystko: doskonała aura, świetna organizacja i liczna publika. Największe zainteresowanie wzbudzała ścieżka rekreacyjna, którą dzielnie pokonywali nasi najmłodsi mieszkańcy w asyście policjantów z Komendy Powiatowej w Brzesku i Komisariatu z Czchowa. Dzieci i młodzież sprawnie poruszali się na rowerach, rolka i deskorolkach. Po drugiej stronie obiektu maluszki miło spędzały czas na placu zabaw, korzystając głównie z nowych urządzeń: statku, sprężynowców i huśtawek.

 
Czchów. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 października 2019 20:11

Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs literacki zorganizowany w Czchowie. Podsumowanie projektu odbyło się 30 września 2019 r. w Kinie Baszta, podczas którego licznie zgromadzeni goście obejrzeli sztukę pt. „Prawie historia Czchowa w V aktach”, nawiązującą w sposób zabawny i humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Następnie odbyło się wręczenie statuetek, atrakcyjnych nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursów pn. „Kartka z pamiętnika św. Kingi” i „Baśń dla dzieci opowiadająca legendę o św. Kindze”, które adresowane były do różnych grup wiekowych, a ich celem było przede wszystkim zachęcenie utalentowanych dzieci, młodzieży oraz dorosłych do prezentowania własnej twórczości literackiej oraz plastycznej. W konkursach udział wzięło blisko 130 osób.

 
Złota. Szkoła z dotacją
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 października 2019 19:47

Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Złotej skorzystała z finansowego wsparcia na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Dotyczy on wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 74

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .