Reklama
Dębno. Głosuj na gminę
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 września 2021 12:30

Mocno zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na Halę Widowiskowo-Sportową w Dębnie, która została zgłoszona do Ogólnopolskiego Konkursu: Modernizacja&Budowa XXI w. To już II etap konkursu – FINAŁ!W I etapie brało udział ponad 400 obiektów, w II etapie zostało nieco ponad 80.Głosowanie rozpoczęło się dziś o godz. 12.00 i potrwa do 22.09.2021 r.

 
Dębno. Najnowocześniejsza hala widowiskowo – sportowa czeka nie tylko na uczniów
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 03 września 2021 16:58

L1090195Kosztowała blisko 13.2 miliona złotych. Jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie tarnowskim, a może w Małopolsce. Mowa o halki widowiskowo – sportowej, która dzisiaj oficjalnie została przekazana do użytku. - Ktoś powie, że kosztowała sporo. Fakt, ale to obiekt, który spełnia już normy budowlane, które będą obowiązywały za kilka lat. To obiekt nowoczesny, na miarę XXI wieku, z pełnym zapleczem sanitarnym, szatniowym, z najnowocześniejszym nagłośnieniem, z widownią na kilkaset osób. Nasza hala jest wyłożona specjalnymi płytami tłumiącymi dźwięk, co sprawia, że nie ma tutaj żadnego pogłosu. W tym obiekcie będą nie tylko odbywały się lekcje wychowania fizycznego, ale także imprezy sportowe, zawody oraz wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalno – artystyczne. Jestem przekonany, że nasz hala będzie tętniła życiem od rana do wieczora, przez cały rok – mówił podczas inauguracji obiektu, Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Dębno. Otwarcie hali sportowej
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 sierpnia 2021 18:36

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Dębno na Otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Uroczystość odbędzie się 3 września 2021 r. /piątek/ o godz. 11:00.

 
Eksportowy zespół. Zespół Regionalny „Porąbcoki”
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:18

W dniach 15-21 lipca 2021 r. Zespół Regionalny „Porąbcoki” uczestniczył w IX Festiwalu Folklorystycznym MAKEDONKA 2021 w miejscowości Ochryda. Wyjazd mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu z Gminy Dębno. Członkowie zespołu zwiedzili zabytki, historyczne miejsca w Ochrydzie i jej okolicach. Oprócz Zespołu Regionalnego „Porąbcoki” w festiwalu uczestniczyło 8 innych zespołów z całej Europy, m.in. z Serbii, Rumunii czy też Czarnogóry.

 
Sufczyn wygrał Sołecki Turniej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 00:05

Reprezentacja Sufczyna wygrała IV edycję Turnieju Sołectw. Na drugim miejscu sklasyfikowano Dębno. Na najniższym podium stanęli natomiast reprezentanci Łysej Góry. Kolejne lokaty zajęli zawodnicy reprezentujący Doły (gospodarz imprezy), Niedźwiady, Łoniowej i Perły. Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. - Gratuluję laureatom i już dzisiaj zapraszam na spotkanie za rok. Mam nadzieje, że w zmaganiach sołeckich wezmą udział przedstawiciele wszystkich miejscowości naszej gminy. W tym roku Turniej odbył się po raz czwarty. Gdyby nie pandemia mielibyśmy piątą edycje naszych zmagań. Jestem przekonany, że spotkamy się za rok, a wtedy, jubileuszowy V konkurs będzie jeszcze okazalszy. Zrobię wszystko, by pula nagród była wtedy jeszcze większa niż w tym roku – zapewniał wójt gminy Dębno, a zarazem patron zmagań – Wiesław Kozłowski.

 
W hołdzie dla Powstańców Warszawskich - koncert ,,Jesteś Wolny" na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 sierpnia 2021 11:59

Koncert „Jesteś wolny”, który odbył się w niedzielę, 1 sierpnia na dębińskim zamku, w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego był muzycznym hołdem dla Powstańców Warszawskich. Wystąpili wokaliści ogniska muzycznego oraz instruktorzy Dębińskiego Centrum Kultury, którzy wykonali między innymi utwory poety K. K. Baczyńskiego, zarówno w nowych, ale także, dobrze znanych aranżacjach. Dodatkowo podczas koncertu, pierwszy raz w naszym regionie, prezentowane były koloryzowane, archiwalne zdjęcia z okresu Powstania Warszawskiego, znanego popularyzatora historii Mikołaja Kaczmarka ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

 
Gmina Dębno. Kolejna remiza do remontu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 sierpnia 2021 11:53

Dokładnie 40 tysięcy złotych otrzymała gmina Dębno na remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Maszkienicach. - To kolejny obiekt strażacki, którzy zostanie gruntowanie wyremontowany w naszej gminie – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski. W marcu 2021 roku ruszył nabór wniosków na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach konkursu pn. MAŁOPOLSKIE OSP 2021 ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wszyscy wiemy, jaka odpowiedzialność spoczywa na barkach tych, którzy dbają o nasze codzienne bezpieczeństwo. Pracy strażaków nie da się przecenić.

 
Zakończyła się budowa Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 18 lipca 2021 20:05

Gmina Dębno zakończyła realizację projektu polegającego na budowie parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .