Reklama
Brzesko. Nastolatka chciała skoczyć z mostu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 18 listopada 2021 16:17

Nastolatka, 15.letnia uczennica jednej z brzeskich szkół średnich próbowała popełnić samobójstwo. Stała na wiadukcie, w Brzesku na ulicy Okocimskiej. Co było tego powodem? Nie wiadomo. Zaalarmowana została policja, star z i pogotowie. W sukurs dziewczynie przyszedł jej kolega, który odwiódł ją od tego zamiaru i sprowadził z poręczy. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Nastolatka została zabrana do szpitala.

 
Starostwo. Wydział Geodezji i Kartografii poszukuje pracownika
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 15 listopada 2021 00:00

Starostwo Powiatowe w Brzesku, Wydział Geodezji i Kartografii poszukuje pracownika – zatrudnienie na umowę o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika, na stanowisko podinspektor/inspektor w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

 
Rozmowa z Andrzejem Potępą – starostą brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 października 2021 16:33

Około 40 procent tegorocznego budżetu to wydatki inwestycyjne. Muszę przyznać, że takim wynikiem pochwali się niewiele powiatów w Polsce. Jak to w ogóle możliwe?
Faktem jest, że tegoroczny budżet jest bodaj najlepszy w historii powiatu brzeskiego pod względem nakładów na inwestycje. Jest to na pewno skutek przemyślanej strategii finansowej, wprowadzenia planu oszczędnościowego, który zaowocował chociażby nadwyżką budżetową w kwocie ponad siedmiu milionów złotych. Myślę, że nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie nasza ogromna aktywność i skuteczność w pozyskiwaniu środków krajowych i unijnych. Za wsparcie i przychylność serdecznie dziękuję małopolskim parlamentarzystom, a w szczególności pani poseł Józefie Szczurek-Żelazko.
Nasza niemal stuprocentowa skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych to sukces, na który pracujemy na bieżąco. Bardzo szczegółowo opracowujemy nasze wnioski aplikacyjne i staramy się szybko reagować na pojawiające się programy dofinansowania. Dzięki temu systematycznie i z powodzeniem realizujemy przyjętą strategię rozwoju naszego powiatu na kilku obszarach.

 
Brzesko. Spotkanie seniorów z posłanką i wicemarszałkiem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 października 2021 22:18

L1090557Dokładnie 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Jak mówi Józefa Szczurek – Żelazko święto ma na celu m. in. docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową czy popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym. – Nasze spotkanie zorganizowaliśmy wcześniej, bo w poprzednim roku, moje plany sparaliżowała pandemia i związane z nią obostrzenia. Moim zdaniem, wbrew pozorom, osoby w dojrzałym wieku mają ogromną  energię i chęci do działania – tłumaczy poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Posłanka Ziemi Tarnowskiej  Brzeskiej, Bocheńskiej i Dąbrowskiej zaprosiła na spotkanie seniorów. W gronie gości znalazł się także wicemarszałek  Małopolski, Józef  Gawron. Spotkanie było doskonała okazją do wymiany poglądów. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił sporo dla osób starszych. To środki na trzynastą i czternastą emeryturę, bezpłatne leki dla osób starszych. Od nowego roku emeryci, do kwoty 2500 złotych, nie zapłacą podatku. Ci, których emerytury są wyższe, zapłacą podatek tylko od tej sumy, która przekracza kwotę bazową 2,5 tysiące złotych. Czy za czasów naszych poprzedników podejmowano takie decyzje – pytała retorycznie poseł Józefa Szczurek – Żelazko. W imieniu samorządu województwa małopolskiego z seniorami z powiatu brzeskiego spotka się też wicemarszałek Józef Gawron. – Gratuluję Wam waszej aktywności i zachęcam do współpracy z samorządem małopolskim. Ze swojej strony obiecuje pomoc i współdziałanie – deklarował wicemarszałek Józef Gawron.

 
W środę rekomendacja zarządu na stanowisko dyrektora szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 października 2021 22:14

Już w najbliższą środę zarząd powiatu brzeskiego rekomenduje swoją kandydatkę na stanowisko dyrektora szpitala – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Potwierdziły się zatem nasze informacje, z tamtego tygodnia, że na czele ZOZ stanie kobieta. Alicja Syty od ponad dwudziestu lat związana jest ze Starostwem Powiatowym w Brzesku. W imieniu starosty nadzoruje właśnie służbę zdrowia.

 
Z dyrektora na ordynatora?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 września 2021 21:28

Z dniem 17 listopada 2021 roku Adam Smołucha, przez ostatnich kilka lat pełniący obowiązki dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku obejmie oddział geriatrii szpitala w Bochni. Dzisiaj, dyrektor brzeskiego SP ZOZ oświadczył, że w momencie wyboru nowego szefa placówki, zrezygnuje z pracy w Brzesku. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – zostanie ordynatorem oddziału geriatrii szpitala w Bochni. Gratulujemy.

 
Tylko u nas. Kobieta dyrektorem szpitala w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 września 2021 21:14

Wiele wskazuje na to, że to kobieta znowu pokieruje brzeskim szpitalem. Jakkolwiek decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – z naszych informacji wynika, że zarząd powiatu zdecyduje o tym w środę lub w czwartek. Z naszych informacji wynika, że na razie zostanie jej powierzona funkcja na okres sześciu miesięcy. Obowiązki dyrektora SP ZOZ w Brzesku ma objąć najprawdopodobniej już 11 października.

 
Adam Smołucha nie będzie dyrektorem szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 września 2021 14:10

Komisja konkursowa, powołana do rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora szpitala w Brzesku, uznała że żaden z kandydatów nie przedstawił na tyle ciekawej koncepcji zarządzania tą instytucją. W efekcie nie powołała szefa jednostki. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja koncepcje przedstawione przez kandydatów ograniczały się do bieżącego zarządzania placówką, bez jakieś szerszej wizji. – Liczyliśmy na to, że kandydaci przedstawią długofalową strategię rozwoju ZOZ w Brzesku, koncepcję funkcjonowania szpitala na wielu płaszczyznach, zarówno w perspektywie roku, jak i dekady. Prezentacje kandydatów były niestety dość „jałowe” – mówi naszej redakcji jeden z członków komisji. Najbardziej zaskakuje fakt, że takiej koncepcji nie zaprezentował Adam Smołucha, który ze szpitalem, jako dyrektor zwiany jest od wielu lat.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 357

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .