Reklama
Jakub Kuszlik z Bochni nagrodzony w Konkursie Chopinowskim
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 21 października 2021 02:09

XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski przeszedł do historii, w nocy z 20 na 21 października Jury ogłosiło wyniki, wśród 12 finalistów znalazł się pochodzący z Bochni Jakub Kuszlik, który decyzją Jury został uhonorowany 4 nagrodą (15000 euro) , bochnianin otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie Mazurków (4000 euro) . Laureatem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina został Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady. Koncert finalistów odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

 
Drwinia. Laury dla sołtysa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 12 października 2021 00:00

Sołtys Bieńkowic Anna Klasa za swoją działalność otrzymała tytuł sołtysa roku 2020 Ziemi Bocheńskiej. Konkurs organizowany jest od 2013 roku przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni. Celem konkursu jest promocja społecznej działalności i aktywności sołeckiej, a także wzmocnienie pozycji lokalnych liderów oraz uhonorowanie najbardziej aktywnych sołtysów powiatu bocheńskiego.

 
Drwinia. Złote gody...
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 04 października 2021 20:40

Niedawno w Mikluszowicach odbyło się spotkanie z parami małżeńskimi, które obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz parami, które świętowały 60. rocznicę ślubu. Dla Jubilatów w kościele parafialnym w Mikluszowicach została odprawiona specjalna msza św. przez księdza proboszcza Adama Dynaka. "Świadomy praw i obowiązków...i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Pół wieku temu młodzi małżonkowie przyrzekali sobie miłość, wierność i dzielenie losu na dobre i złe. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

 
Gmina Drwinia. Nowa remiza w Ispini
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 sierpnia 2021 00:00

Nowym obiektem, który ma powstać w najbliższym czasie jest remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ispini. Pierwszego lipca 2021r. wójt gminy Drwinia Jan Pająk podpisał umowę na budowę remizy OSP w Ispini. Remiza będzie służyć do magazynowania sprzętu ratowniczego i  wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Lokalizacja nowej remizy ułatwi dostęp do sprzętu w sytuacjach kryzysowych występujących na terenie gminy Drwinia oraz w gminach sąsiednich. Wszyscy doskonale wiedzą jak ważnym jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia swojej działalności, bowiem to od nich niejednokrotnie zależy zdrowie i życie ludzkie – mówi wójt Jan Pająk.

 
Gmina Drwinia. Na rower i na spacer
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 25 maja 2021 00:00

Samorząd gminy Drwinia regularnie informuje o kolejnych odcinkach ścieżek pieszo-rowerowych, z których mogą korzystać miłośnicy jednośladów. Inwestujemy w infrastrukturę poprawiającą przede wszystkim bezpieczeństwo rowerzystów i zrealizowaliśmy kilka projektów ( np. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VELO RABA, EURO VEL), które stworzą ciekawą ale i bezpieczną sieć ścieżek rowerowych. Na terenie gminy Drwinia jest już wiele miejsc przyjaznych miłośnikom jednośladów, a w planach mamy kolejne inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo rowerzystów- mówi wójt gminy Jan Pająk. W połowie grudnia 2020r. zakończyła się kolejna inwestycja i przybyły kolejne kilometry ścieżek pieszo-rowerowych.

 
Drwinia. Nowa koncepcja mostu
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Nadal nie wiadomo, gdzie ostatecznie zostanie wybudowany most na Wiśle, w gminie Drwinia. Ściera się bowiem kilka koncepcji. Wielkim zaskoczeniem dla mieszkańców jest informacja o powrocie do koncepcji budowy mostu na Wiśle w tzw. wariancie „sierosławickim”. Przypomnimy, że wariant „sierosławicki”, który miałby połączyć Sierosławice i Świniary był niemal dwukrotnie droższy od pozostałych, a jego koszt szacowany był na 180 mln zł. W nowej koncepcji istotną jest zmiana kosztu inwestycji, który obniżony został o 80 mln.

 
Drwinia. Trzysta nowych lamp do powieszenia
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:37

To największa „operacja” wymiany i montażu nowych lamp w regionie tarnowskim. Tylko w tym roku zaplanowano wykonanie trzystu. – Wszystkie są energooszczędne – zapewnia Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Dzisiaj w gminie jest około 650 lamp oświetlenia ulicznego. Z roku na rok ich przybywa. W ostatniej dekadzie, w latach 2010 - 2020 postawiono kilkadziesiąt nowych. Zdaniem wójta takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. I chociaż są to dodatkowe koszty na bezpieczeństwie mieszkańców nikt w gminie oszczędzać  jednak nie chce.

 
Drwinia. Nowe wiaty
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:06

Niedawno zakończono montaż 7 nowych wiat przystankowych przy drodze wojewódzkiej nr 965. Zostały one ustawione na nowo powstałych zatokach autobusowych miejscowościach Mikluszowie i Zielona oraz na rondzie w miejscowości Świniary. Ogromne znaczenie ma także fakt, że ustawione wiaty zapewniają komfort i przede wszystkim większe bezpieczeństwo podróżnym. Wiaty przystankowe zostały zakupione z budżetu gminy – mówi Jan Pająk, wójt Drwini.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .