Reklama
Rozmowa z Tomaszem Gromalą, wójtem gminy Lipnica Murowana
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 31 lipca 2020 11:50

Panie Wójcie, to już ponad 4 miesiące życia z epidemią koronawirusa. Jak to wygląda w gminie Lipnica Murowana?
Na tę chwilę, możemy powiedzieć, że jesteśmy bogatsi w doświadczenie, które wydawałoby się jeszcze niedawno nie do przewidzenia w najgorszych wizjach. Zarówno Urząd Gminy jak i jednostki podległe, po okresie maksymalnego ograniczenia dostępności, pracują w pełni oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Zwracamy uwagę na stosowanie maseczek, dezynfekcję rąk i unikanie skupisk. Po takim czasie prócz większej dostępności środków ochrony mamy także do czynienia z większą świadomością i odpowiedzialnością ze strony mieszkańców, choć wyjątki także się zdarzają. Na pewno, tak jak i na świecie, organizacja pracy, życia codziennego uległy mocnej przebudowie, ale dostosowując się do tej trudnej sytuacji, staramy się, aby wszelkie działania strategiczne realizować nie rezygnując z żadnych w pełni. Obecnie mieszkańcom najbardziej doskwiera ograniczony dostęp do lokalnej służby zdrowia, ale póki co wszyscy musimy być cierpliwi.

 
Drwinia. Paczki z PCK
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 18 czerwca 2020 11:06

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini 38 paczek żywnościowych przekazanych przez firmę Auchan. Inicjatorem akcji był Pan Stefan Styczeń w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Drwini. Paczki zostały rozdysponowane przez pracowników socjalnych wśród rodzin z dziećmi w wieku 5-25 lat, które korzystają z dożywiania w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Drwinia w ramach programu “Posiłek w szkole i w domu, a obecnie z powodu epidemii covid-19 nie uczęszczają do placówek oświatowych. W najbliższym czasie akcja zostanie powtórzona.

 
Drwinia. Gminna Tarcza Antykryzysowa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 maja 2020 12:41

Mamy dobrą informację dla przedsiębiorców gminy Drwinia. Samorząd gminy w tym wyjątkowym czasie chce pomóc osobom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie gminy Drwinia. Radni, na wniosek wójta Jana Pająka,  podjęli uchwałę  w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19. Proponujemy pomoc dla przedsiębiorców z terenu Gminy Drwinia, którzy mogą  skorzystać ze zwolnień  w spłacie zobowiązań podatkowych  w podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli w postaci zwolnienia z w/w podatku za miesiąc kwiecień i maj 2020 roku do kwoty 1 500 zł. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą informuje wójt gminy Drwinia Jan Pająk.

 
Drwinia. Pojawi się 290 nowych lamp
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:26

Dokładnie o 290 lamp – oświetlenia ulicznego wzbogaci się infrastruktura drogowa w gminie Drwinia. – Na ten cel wydamy w sumie około 1.2 miliona złotych – wylicza Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.  Z powodu koronawirusa jest pewien poślizg w realizacji tej  inwestycji. Wójt Jan Pająk wierzy jednak, że wszystkie prace uda się zakończyć najszybciej jak to możliwe. – Przez ostatnie lata realizowaliśmy inne, nie mniej ważne inwestycje, w tym inwestycje drogowe. Lampy zostawiliśmy sobie na „deser”, to taka przysłowiowa wisienka na torcie – dodaje wójt Pająk.

 
Bochnia. Radni powiatowi wsparli DPS
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 16 kwietnia 2020 22:15

Pralka i suszarka – to dwa urządzenia o które wzbogacił się Dom Pomocy Społecznej w Bochni. Na zakup tego sprzętu pieniądze wyłożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jedenastu samorządowców postanowiło zrzucić się na te urządzenia. – Zadzwoniłem do Domu Pomocy Społecznej w Bochni z zapytaniem co jest im teraz najpotrzebniejsze. Personel, który sprawuje opiekę nad podopiecznymi tej placówki, zasugerował, by właśnie kupić pralkę i suszarkę. Jest tam co prawda taki sprzęt, ale w drugim budynku. Dzisiaj, w dobie pandemii, trzeba do minimum ograniczyć kontakty pomiędzy pensjonariuszami, jak też pracownikami. Dlatego postanowiliśmy kupić te dwa uradzenia – mówi naszej redakcji Mariusz Zając, radny PiS w Radzie Powiatu Bocheńskiego.

 
Konkurs Lipnickich Palm odwołany
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 14 marca 2020 00:13

– W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, a także w sytuacji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zostaje odwołany! – przekazał w piątek wieczorem w imieniu organizatorów Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej. W tym roku niedziela palmowa przypada na dzień 5 kwietnia.

 
Dzień Otwarty Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 03 marca 2020 13:06

Dzień Otwarty Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – 23 marca 2020r.

 
Gmina Drwinia. Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 04 lutego 2020 20:20

W Ośrodku Zdrowia w Dziewinie zorganizowano pierwszą w tym roku otwartą akcję krwiodawstwa. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 22 dawców. Po badaniach krew oddało 19 osób, którzy przekazali niespełna 9 litrów tego ratującego życie daru. Akcja została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którego pracownicy wykonywali czynności bezpośrednio związane z pobieraniem krwi i badaniem oraz rejestracją dawców oraz członków GK HDK PCK w Drwini. Zarząd Klubu HDK PCK w Drwini dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wsparli swoim darem potrzebujących, często będących w sytuacji zagrożenia życia. Kolejna otwarta akcja krwiodawstwa będzie miała miejsce w dniu 22 marca w Strzelcach Wielkich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 13

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .