Reklama
Bochnia. W czwartek otwarcie Galerii Fotografii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 20 października 2021 20:38

244350996 131808525867163 5755216141034984591 n kopia21 października o godz. 19.00 oficjalnie zostanie otwarta pierwsza galeria fotografii w Bochni. Jej inicjatorem jest uznany fotograf Michał Korta, zdobywca wielu nagród i autor licznych projektów oraz warsztatów. Kowalsky Gallery to galeria fotografii prezentująca przede wszystkim współczesną fotografię. W galerii fotografii przy ulicy Kowalskiej 11 w Bochni będą organizowane wystawy, ale nie tylko one. - Plany są ambitne, chcemy regularnie pokazywać wyselekcjonowane projekty fotografów z Polski i zza granicy.

Projekt fotograficzny Jasper - Matthew Genitempo, młodego amerykańskiego fotografa, będziecie mogli zobaczyć na wystawie inaugurującej działalność Kowalsky Gallery (wernisaż 21.10.2021, godź 19:00, ul. Kowalska 11 w Bochni).

 
Ujazd. Tragicmy wypadek, 14 osób radnych, 1 osoba zmarła
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 października 2021 14:01

ujazd1Kolejny niełatwy sprawdzian za małopolskimi służbami. Rano w miejscowości Ujazd w powiecie bocheńskim wydarzył się wypadek z udziałem busa przewożącego osoby niepełnosprawne. Zderzył się on z ciągnikiem. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej Trzciana - Kamionna. Na polecenie wojewody małopolskiego Łukasza Kmity na miejsce udał się II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

 
Samorządowcy przyjechali do Zakliczyna na zaproszenie burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 18 października 2021 22:28

zakl1810Samorządowcy nie tylko z Małopolski spotkali się w Zakliczynie. Przyjechali tutaj na zaproszenie włodarza gminy – burmistrza Dawida Chrobaka. Dwudniowa konferencja poświęcona była współpracy gmin, powiatów i województw z administracją rządową oraz spółkami skarbu państwa, które świadczą usługi na rzecz mieszkańców. Przy okazji dyskutowano o roli i możliwościach wsparcia kultury lokalnej, zarówno przez instytucje państwowe, jak i biznes. – Dla nas była to okazja do zaprezentowania osiągnięć, planów i promocji naszej gminy – mówi burmistrz Dawid Chrobak. Spotkanie zorganizował Związek Samorządów Polskich
Gospodarze gmin, powiatów i województw rozmawiali między innymi o Polskim Ładzie, kulturze i oświacie. – Spotykamy się po to, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania, ale także po to, by wymienić swoje doświadczenia. Od sześciu lat mamy partnera w rządzie, mamy partnera w powiecie tarnowskim, a od trzech lat mocno wspiera nas także samorząd województwa małopolskiego. Za to wszystko serdecznie dziękuję – mówił burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak. Włodarz Zakliczyna przybliżył gminę. Mówił, że tegoroczny budżet jest rekordowy pod względem inwestycji. W liczącej blisko 13 tysięcy mieszkańców gminie, na zadania inwestycyjne, w tym roku przeznaczono ponad 27 milionów złotych. – Nie byłoby nas na to stać, gdyby nie dotacje krajowe i unijne. Pozyskaliśmy na to ponad 22 miliony złotych – wyliczał burmistrz Dawid Chrobak. Wspomniał o budowie dwóch bloków w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus. Jeden, w którym zamieszka 40 rodzin jest budowany w Lusławicach, drugi – na trzydzieści rodzin,  powstanie w Paleśnicy. W tym roku gmina rewitalizuje także zakliczyński Rynek, remontuje drogi, buduje chodniki. Witając gości, burmistrz Zakliczyna mówił, że spotykamy się w Zakliczynie, aby podyskutować o możliwościach, o tym co jest przygotowane w ramach Polskiego Ładu o tych tematach i wyzwaniach, które są bardzo ważne dla samorządu. Związek Samorządów Polskich jest właśnie taką instytucją, który stara się współpracować z polskim rządem i wypracowywać dobre rozwiązania.

 
Cyfrowa gmina w regionie tarnowskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 17 października 2021 15:13

L1090537Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński nie ma cienia wątpliwości. Pandemia przyspieszy cyfryzację kraju. Jak pokazały ostatnie miesiące, urząd dostępny to urząd cyfrowy – urząd, który posługuje się nowymi technologiami i w ten sposób udostępnia swoje usługi mieszkańcom. Właśnie rusza program, który umożliwi samorządom wyjście naprzeciw tym potrzebom. Zwiększenie cyfryzacji instytucji samorządowych, zwiększenie cyberbezpieczeństwa, wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia – oto cele „Cyfrowej gminy”. Na zaproszenie posłów Józefy Szczurek – Żelazko, Anny Pieczarki i Wiesława Krajewskiego w Tarnowie pojawi się minister Cieszyńki. Był tez wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacza oraz członek zarządu województwa małopolskiego, Józef Gawron.

 
Minister cyfryzacji w Brzesku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 października 2021 19:44

L1090553Na zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko do Brzeska przyjechał minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Pełnomocnik rządu przedstawił założenia programu „Cyfrowa Gmina”. Jak mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko jest to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU.  Warto dodać, że w zależności od liczby mieszkańców, gminy z naszego regionu mogą otrzymać nawet do miliona złotych. – Ponad Ilion złotych, po złożeniu wniosku trafi do Brzeska, czterysta tysięcy otrzyma gmina Dębno. Po kilkaset tysięcy trafi do innych samorządów – mówi poseł Józefa Szczurek- Żelazko.

 
Powiat Tarnowski. Pieniądze z Polskiego Ładu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 października 2021 09:16

Wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnowski realizują przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” w ramach programu „Polski Ład” dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Wycieczki będą realizowane w ramach 4 obszarów edukacyjnych: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kultura i dziedzictwo narodowe, Największe osiągnięcia polskiej nauki. Ogólna wartość wszystkich wyjazdów to 196 967,00 zł. Wysokość przyznawanych przez MEiN środków na organizację wycieczek to 134 067,20 zł. Kwoty dofinansowania zależą od liczby uczestników, długości trwania wyjazdu i zaplanowanych miejsc docelowych. Wkład własny w wysokości 62 900,00 zł pochodzi z wpłat rodziców młodzieży uczestniczącej w wyjeździe.

 
Alicja Syty powołana na dyrektora szpitala w Brzesku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 października 2021 13:01

W dniu 7 października 2021 roku Zarząd Powiatu Brzeskiego, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Konkursowej, powołał panią Alicję Syty na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

 
Powiat Tarnowski. Marszałek Małopolski jest z nich dumny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 października 2021 08:55

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach – Dwudniakach reprezentowali Województwo Małopolskie podczas Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jeździectwie, zdobywając 13 medali, w tym 5 złotych. Jestem pod ogromnym wrażeniem osiągnięć podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Życzę wszystkim sportowcom kolejnych sukcesów i wymarzonego powołania do kadry narodowej -  mówi marszałek Witold Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 103

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .