Reklama
Przypominali lokalnych bohaterów
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 02 października 2021 20:36

W miesiącu wrześniu br. Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zorganizował w szkołach na terenie gminy Borzęcin spotkania z lokalną historią. Wydarzenia były pokłosiem gminnej uroczystości patriotycznej, jaka miała miejsce w dniu 15 sierpnia br., przypominającej sylwetkę Adama Sadowskiego, żołnierza Legionów Polskich, zmarłego w 1916 roku oraz legionistów z gminy Borzęcin z lat 1914-1918 poległych w walce o odzyskanie niepodległości, a także tych, którzy zginęli w szeregach Wojska Polskiego podczas wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921, powstaniach śląskich. Tłem spotkania była wystawa opracowana i wypożyczona przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie pt. „Dla Ciebie, Polsko. W stulecie czynu legionowego" oraz materiał ze specjalnego wydania „Kuriera Borzęckiego” – „Borzęcińskie drogi do niepodległości 1914-1921” poświęcony udziałowi mieszkańców Borzęcina, Bielczy, Łęk, Przyborowa i Warysia w walkach na wielu frontach w czasach, kiedy wykuwały się granice Polski po ponad 100 latach zaborów.

 
„Małopolski e-Senior” w gminie Borzęcin
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 24 września 2021 12:12

Fundacja Instytut Myśli Innowacyjnej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Borzęcinie zrealizowała projekt pn. „Małopolski e-Senior”. Dzięki realizacji zadania, uczestnicy projektu – mieszkańcy gminy Borzęcin powyżej 65. roku życia - podnieśli kompetencje cyfrowe oraz umiejętności korzystania z komputera i Internetu, w tym z e-usług publicznych. Projekt zakończyło uroczyste spotkanie, na którym wręczono certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia oraz tablety, dzięki którym uczestnicy nabywali umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Certyfikaty, tablety oraz okolicznościowe gratulacje przekazali seniorom: Janusz Kwaśniak – wójt gminy Borzęcin, Katarzyna Ciochoń - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie oraz Jacek Leszczyński z Fundacji Instytut Myśli Innowacyjnej.

 
Borzęcin. Pamiętają o historii
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 07 września 2021 22:51

We wrześniu Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie organizuje w szkołach na terenie gminy spotkania z lokalną historią. Wydarzenia są pokłosiem gminnej uroczystości patriotycznej zorganizowanej w dniu 15 sierpnia br., a przypominającej sylwetkę Adama Sadowskiego, żołnierza Legionów Polskich, zmarłego w 1916 roku, legionistów z gminy Borzęcin z lat 1914-1918 poległych w walce o odzyskanie niepodległości, a także poległych w szeregach Wojska Polskiego podczas wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921. Do tego celu wykorzystywana jest wystawa opracowana i wypożyczona przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie pt. „Dla Ciebie, Polsko. W stulecie czynu legionowego" oraz materiał ze specjalnego wydania „Kuriera Borzęckiego” – „Borzęcińskie drogi do niepodległości 1914-1921” poświęcone udziałowi mieszkańców Borzęcina, Bielczy, Łęk, Przyborowa i Warysia w walkach podczas I wojny światowej, powstaniach śląskich, walkach o Lwów i wojnie polsko-bolszewickiej.

 
Borzęcin. Strażacy maja powody do radości
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 30 sierpnia 2021 00:00

Parlamentarzyści, samorządowcy trzech szczebli samorządu, druhowie z OSP Borzęcin Górny, ale także z innych jednostek działających na terenie gminy oraz mieszkańcy Borzęcina uczestniczyli w niedzielnym, oficjalnym otwarciu budynku remizy, który teraz będzie służył nie tylko miejscowym fajermanom, ale także będzie miał charakter obiektu wielofunkcyjnego. - Przygotowaliśmy tutaj również pomieszczenia dla Gminnego Ośrodka Kultury oraz na biuro poselskie. Już dzisiaj pełnią w nim swoje dyżury poseł Stanisław Bukowiec z Porozumienia Jarosława Gowina oraz poseł Piotr Sak z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Zachęcam innych parlamentarzystów Ziemi Tarnowskiej, jak również senatorów, do skorzystania z tego pomieszczenia – mówi naszej redakcji Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina.

 
W Borzęcinie odbędzie się uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego połączone z Festynem Strażackim
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 26 sierpnia 2021 07:50
W niedzielę, 29 sierpnia w Borzęcinie odbędzie się uroczyste otwarcie Budynku Wielofunkcyjnego połączone z Festynem Strażackim. W ramach festynu m.in.: koncerty Antony Esca i gwiazdy wieczoru RONNIE FERRARI, występ Orkiestry Dętej z Okulic, atrakcje i animacje dla rodzin z dziećmi, pokaz sprzętu strażackiego, prelekcja pt. "Zapomniane zawody" oraz liczne konkursy z nagrodami.
 
Nie ma lepszego terminu niż Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:17

Niewiele jest takich gmin w Polsce, które jak w Borzęcinie, pielęgnują pamięć o bohaterach. Nie tylko pielęgnują, ale także z mroków przeszłości potrafią wydobyć ciekawe informacje. I nie jest to bynajmniej frazes wypowiadany potrzebą chwili. Dowodów na poparcie tej tezy mam mnóstwo. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie tytaniczna wręcz praca, wieloletnia kwerenda archiwalna wykonana przez miejscowego historyka, Lucjana Kołodziejskiego. Lucjanie – szacunek. Myli się bowiem ten, który uważa, że pisanie o sprawach Małych Ojczyzn, znajdywanie materiałów źródłowych na ten temat, jest łatwiejsze od pisania „wielkiej historii” . Oczywiście nie byłoby to także możliwe, gdyby nie ogromne zrozumienie tematu przez wójta Janusza Kwaśniaka oraz szefa Gminnego Ośrodka Kultury Piotra Kanię. Obaj panowie nie tylko przekazują na ten cel środki samorządowe, współorganizują imprezy historyczno – patriotyczne, ale także dwoją się i troją, aby znaleźć dodatkowe fundusze. Chwała im za to…

 
Zalegasz z płatnościami wobec Gminy Borzęcin? Trafisz do KRD
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:15

To ważna wiadomość dla wszystkich Mieszkańców, którzy solidnie i terminowo wywiązują się z opłat i podatków na rzecz naszej Gminy. Natomiast niekorzystna dla tej niewielkiej części, która uporczywie tego nie robi.

 
Borzęcin. Plac zabaw czeka…
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 17 sierpnia 2021 12:49

Za nami kolejne prace związane z modernizacją placu zabaw przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym. W ramach realizacji zadania zainstalowano nowe urządzenia zabawowe, wyremontowano istniejące, jak również wymieniono piasek. Nowe urządzenia zastąpiły wyeksploatowane wskutek wieloletniego użytkowania elementy infrastruktury. - Mam nadzieję, że dzieciaki będą zadowolone – mówi naszej redakcji wójt Janusz Kwaśniak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .