Reklama
Dębno. Noc biblioteki
WYDARZENIA - Dębno
środa, 13 października 2021 00:00

Cieszy nas liczne uczestnictwo w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Gminie Dębno, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru. Noc rozpoczęły panie dietetyczki z firmy NaturHouse z Brzeska, prelekcją zatytułowaną „Zdrowie na talerzu”. W czasie spotkania przybliżone zostały zasady zdrowego odżywiania, diet, a także błędów żywieniowych. Po zakończeniu wystąpienia chętni mogli przystąpić do analizy składu ciała, a także omówić jej wyniki z naszymi prelegentkami. Wystąpienie w czasie Nocy Bibliotek nie mogłoby się odbyć bez przedstawienia książek o zdrowiu, które są dostępne w naszych bibliotekach.

 
Dębno. Zapraszamy na zumbę
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 07 października 2021 08:50

Dzisiaj było pierwsze spotkanie. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w każdym wieku na zajęcia z zumby fitness, które będą odbywać się cyklicznie na Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie w każdy wtorek (począwszy od dzisiaj) w godzinach od 19:30 do 20:30. Zajęcia prowadzone będą przez Panią Kingę Michór.

 
Dębno Marszałek wspiera gminę
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 04 października 2021 20:39

Niedawno zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn - Dwojanów na odcinku o długości 1030 metrów. W ramach remontu wykonano nakładkę drogi na dł. 1030 m o szer. 2,7 m, oraz uzupełniono i utwardzono pobocza na całej długości drogi.  Wykonano również przepusty rurowe odwodnienie na dł. 920 m. Zadanie wykonano ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych – 160 000,00 zł. Koszt całkowity zadania wyniósł ok. 360 tys.

 
Dębno. Głosuj na gminę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 22 września 2021 00:00

Mocno zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na Halę Widowiskowo-Sportową w Dębnie, która została zgłoszona do Ogólnopolskiego Konkursu: Modernizacja&Budowa XXI w. To już II etap konkursu – FINAŁ!W I etapie brało udział ponad 400 obiektów, w II etapie zostało nieco ponad 80.Głosowanie rozpoczęło się dziś o godz. 12.00 i potrwa do 22.09.2021 r.

 
Dębno. Najnowocześniejsza hala widowiskowo – sportowa czeka nie tylko na uczniów
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 03 września 2021 16:58

L1090195Kosztowała blisko 13.2 miliona złotych. Jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie tarnowskim, a może w Małopolsce. Mowa o halki widowiskowo – sportowej, która dzisiaj oficjalnie została przekazana do użytku. - Ktoś powie, że kosztowała sporo. Fakt, ale to obiekt, który spełnia już normy budowlane, które będą obowiązywały za kilka lat. To obiekt nowoczesny, na miarę XXI wieku, z pełnym zapleczem sanitarnym, szatniowym, z najnowocześniejszym nagłośnieniem, z widownią na kilkaset osób. Nasza hala jest wyłożona specjalnymi płytami tłumiącymi dźwięk, co sprawia, że nie ma tutaj żadnego pogłosu. W tym obiekcie będą nie tylko odbywały się lekcje wychowania fizycznego, ale także imprezy sportowe, zawody oraz wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalno – artystyczne. Jestem przekonany, że nasz hala będzie tętniła życiem od rana do wieczora, przez cały rok – mówił podczas inauguracji obiektu, Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Dębno. Otwarcie hali sportowej
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 sierpnia 2021 18:36

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Dębno na Otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Uroczystość odbędzie się 3 września 2021 r. /piątek/ o godz. 11:00.

 
Eksportowy zespół. Zespół Regionalny „Porąbcoki”
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:18

W dniach 15-21 lipca 2021 r. Zespół Regionalny „Porąbcoki” uczestniczył w IX Festiwalu Folklorystycznym MAKEDONKA 2021 w miejscowości Ochryda. Wyjazd mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu z Gminy Dębno. Członkowie zespołu zwiedzili zabytki, historyczne miejsca w Ochrydzie i jej okolicach. Oprócz Zespołu Regionalnego „Porąbcoki” w festiwalu uczestniczyło 8 innych zespołów z całej Europy, m.in. z Serbii, Rumunii czy też Czarnogóry.

 
Sufczyn wygrał Sołecki Turniej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 00:05

Reprezentacja Sufczyna wygrała IV edycję Turnieju Sołectw. Na drugim miejscu sklasyfikowano Dębno. Na najniższym podium stanęli natomiast reprezentanci Łysej Góry. Kolejne lokaty zajęli zawodnicy reprezentujący Doły (gospodarz imprezy), Niedźwiady, Łoniowej i Perły. Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. - Gratuluję laureatom i już dzisiaj zapraszam na spotkanie za rok. Mam nadzieje, że w zmaganiach sołeckich wezmą udział przedstawiciele wszystkich miejscowości naszej gminy. W tym roku Turniej odbył się po raz czwarty. Gdyby nie pandemia mielibyśmy piątą edycje naszych zmagań. Jestem przekonany, że spotkamy się za rok, a wtedy, jubileuszowy V konkurs będzie jeszcze okazalszy. Zrobię wszystko, by pula nagród była wtedy jeszcze większa niż w tym roku – zapewniał wójt gminy Dębno, a zarazem patron zmagań – Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 107

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .